Header Ads

Diyarbakır'ın Lice ve Silvan ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi


Diyarbakır'ın Lice ve Silvan ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği, konuyla ilgili duyuru yaptı.

Söz konusu açıklama şöyle:

"Halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Lice İlçe merkezinde 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 21.00’den 18 Ağustos 2015 Salı günü saat 07.00’ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

SİLVAN'DA DA YASAK GELDİ

Valilik, Silvan ilçesinde de sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine karar verdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ilçede gece 01.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı uygulandığını bildirdi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Silvan ilçe merkezinde 18 Ağustos 2015 gece 01.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir" denildi.

Söz konusu yasağın vatandaşların can ve mal güvenliği açısından önemli olduğu kaydedilen açıklamada, yasağın bitim süresinin ayrıca ilan edileceği ifade edildi.

Muş'un Varto ilçesinde terör olayları nedeniyle pazar günü sabah 08.30'dan bu sabah 05.00'e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.