Header Ads

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal'a silahlı saldırı


Fenerbahçe Kulübü, sarı-lacivertli oyuncu Mehmet Topal'a aracı içindeyken silahlı saldırıda bulunulduğunu, oyuncunun herhangi bir yara almadığını açıkladı.

Saldırının, milli futbolcu arabada yanında bulunan Uygar Mert Zeybek'le antrenmandan çıktıktan sonra Sancaktepe gişelerine girdiği sırada gerçekleştiği belirtiliyor. Otomobile tabancayla 2-3 el ateş açıldığı, Mehmet Topal'ın saldırıyı yara almadan atlattığı kaydedildi.

Olayın ardından 155'i arayarak polis çağıran Mehmet Topal'ın halen polis merkezinde ifadesi alınıyor.

FENERBAHÇE: TERÖR EYLEMİ

Fenerbahçe Kulübü de saldırıyı doğrulayan bir açıklama yaptı.

Futbolcunun, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde yapılan sabah antrenmanından sonra saldırıya uğradığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"4 Nisan 2015 tarihinde Rize deplasmanı dönüş yolunda kafilemize yapılan menfur silahlı saldırının ardından, bugün öğlen saatlerinde futbol takımımızın oyuncusu Mehmet Topal’ın aracına, oyuncumuz araç içerisindeyken silahlı saldırı düzenlenmiştir.

Takımımızın Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı sabah idmanının ardından, oyuncumuz Mehmet Topal evine giderken, Samandıra gişelerine gelmeden hemen önce kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlanmıştır.

Oyuncumuz Mehmet Topal ve araç içinde bulunan diğer oyuncumuz Uygar Mert Zeybek, bu silahlı saldırıda aracın camlarının kurşun geçirmez özelliği sayesinde  büyük bir şans eseri yara almamıştır.

Bu saldırı silahlı bir terör eylemidir. Ard arda gelen bu saldırıları şiddet ve esefle kınıyoruz.Fail  ya da faillerin en kısa süre içinde bulunup adalet önünde hesap vermelerini bekliyoruz.

Daha önce de faciadan şans eseri kurtulan futbol takımımızın yaşadığı silahlı saldırının aydınlatılmasına yönelik başvurularımızın hala sonuçlanmamasını manidar bulmaktayız.

Tüm devlet birimlerini, yaşadığımız terör saldırılarının aydınlatılması konusunda tekrar göreve davet ediyor, oyuncularımız Mehmet Topal ve Uygar Mert Zeybek ile Aileleri ve tüm Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, futbolcunun aracının fotoğraflarına da yer verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal'a yapılan silahlı saldırıyı kınadı. TFF'den yapılan açıklamada; "A Milli Takımımızın ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün oyuncularından Mehmet Topal'a arabasıyla seyir halindeyken yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, tüm Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun diliyoruz. Bu saldırıyı sadece A Milli Takımımızın ve güzide bir kulübümüzün bir oyuncusuna değil, Türk futboluna yapılmış bir saldırı olarak addediyor ve sorumluların yakalanıp bir an önce hak ettikleri cezayı almalarını temenni ediyoruz." denildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.