Header Ads

'Her şehidimize karşılık bir HDP milletvekili indirilmeli' diyen Ahmet Atilla Şentürk hakkında soruştuma açıldı

milliyet/sputnik

Arel Üniversitesi, HDP’li vekillere yönelik şiddet çağrısı üzerine Prof. Dr. Ahmet Atilla Şentürk hakkında soruşturma başlattı ve soruşturma tamamlanana dek uzaklaştırdı.

Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde görevli Şentürk, kişisel Facebook hesabından paylaştığı mesajda, “Bu iş böyle olmaz. Her şehidimize karşılık bir HDP milletvekili indirilmeli” demişti.

Şentürk'ün sözlere birçok facebook kullanıcısından tepki gelirken, Şentürk sözlerinin arkasında durdu ve bu kez de şunları yazdı:

"Ağzının salyasını akıtarak sabahlara kadar hırlayan, tehdit mesajları yazan pkk ve hdp köpekleri! Bu ülke bütün kudurmalarınıza karşılık hala susuyorsa, insanımızın asaletindendir. Siz bu muameleye layık değilsiniz. Millet belki insan sıfatına girersiniz diye meclise soktuğunuz o militanlara bir fırsat vermek istedi. Ama görüyoruz ki siz bu dilden anlamıyorsunuz. Yarın insanımız öfkesini tutamayıp tükürmeye başlarsa sizi boğulmaktan kim kurtaracak."

SORUŞTURMA BAŞLATTI

Arel Üniversitesi,  Şentürk'ün bu paylaşımın ardından açıklama yaptı. Açıklamada, Şentürk'ün hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı belirtildi. Üniversite yönetimi, soruşturma sonuçlanıncaya kadar da Şentürk'ün üniversiteden uzaklaştırılmasına karar verdi.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.