Header Ads

Konya'da trafikte tartıştıkları üsteğmeni PKK'lı diye linç etmeye çalıştılar

dha

Olay Konya'nın Meram ilçesinde meydana geldi. Emniyet kaynaklarının da doğruladığı iddiaya göre bir grup sarhoş tartıştıkları Üsteğmen'e PKK'lı diyerek saldırdı. Olay yerindeki diğer kişilerin de katıldığı saldırı sonrası Üsteğmen'in burnu kırıldı. Polis 2 kişiyi gözaltına aldı.

ADRES SORDU SALDIRIYA UĞRADI

20 Ağustos gecesi saat 23.30 sıralarında Meram ilçesi Hoca Fakıh Caddesi’nde bir kişi linç edilmek istendi. Üsteğmen bir yakınını ziyaretten dönerken, adres sorduğu kişilerin sözlü saldırısına uğradı.

"PKK'LI" DEYİNCE ÇEVREDEKİLER DE TOPLANDI

Bu kişilerin etrafa üsteğmen için “PKK’lı” diye bağırması üzerine çok sayıda vatandaş toplandı. Ancak üsteğmen kimliğini göstermesine rağmen kalabalığı inandıramadı.

LİNÇTEN POLİS KURTARDI

Karın ve yüz bölgesinden aldığı darbeler sonucu yere yığılan üsteğmen, polis ekiplerinin gelmesi sonucu linçten kurtulabildi. Bilincinin kapalı olduğu ve burnunun kırıldığı öğrenilen üsteğmen, 112 ekiplerinin ilk müdahalesi sonrasında hastaneye kaldırıldı.

Konya Yeni Meram sitesinden Salih Köprülü’nün haberine göre, polis, olayı çıkaran iki kişiyi gözaltına aldı. Saldırıda bulunan kişilerin sarhoş olduklarını iddia etti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.