Header Ads

Özel Harekat polis amirinden yere yatırılan kelepçeli kişilere: 'Türk'ün gücünü göreceksiniz'Görüntülerde özel harekat polis amirinin yere yatırılan kelepçeli kişilere 'Türk'ün gücünü göreceksiniz' dediği duyuluyor.

Görüntülerin ne zaman çekildiği ise henüz bilinmiyor.

Başbakanlık, sosyal medyada yer alan görüntülerle ilgili inceleme başlattı, "vatandaşlarımızın yere yatırıldığı görüntü için derhal gerekli incelemenin yapılması talimatı verildi" denildi.

Açıklamada, "Başbakanımız terörle mücadele operasyonları çerçevesinde vatandaşlarımızın yere yatırıldığı bir görüntünün sosyal medyada dolaşıma girmesi üzerine İçişleri Bakanlığı'na derhal gerekli incelemenin yapılması talimatını verdi" ifadesi kullanıldı.

"Terörle mücadelenin demokratik hukuk devleti kuralları çerçevesinde taviz verilmeksizin sürdürülmesinin altını daha önce de defaatle çizen sayın başbakanımız kanunsuz hiç bir uygulamaya izin verilmeyeceğinin de altını çizmektedir. Bununla ilgili gerekli inceleme tamamlandıktan sonra kamuoyuna gerekli açıklamalar da yapılacaktır " açıklaması yapıldı.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.