Header Ads

Polis cenazesi törenine anne ayağında terlikle, baba kışlık kabanla katıldı

cihan

Mardin'in Nusaybin ilçesinde ikamet eden ailesini ziyarete giden ve saldırısı sonucu evin önünde hayatını kaybeden 15 aylık polis memuru Yakup Mete'nin annesinin ayağında terlik, babasının ise kışlık kaban ile törene katılması dikkat çekti.

Oğullarının cenaze törenine katılmak için Nusaybin ilçesi akarsu beldesinden gelen anne Sivi Mete ve babası Diya Mete'nin ağıtları Mardin Emniyet Müdürlüğü bahçesinde yankılandı.

Törende oğlunun cenazesine bakarak gözyaşı döken polis memuru Yakup Mete'nin annesi Sivi Mete, polisin arkadaşlarına bakarak, ”Benim canım gitti. Allah sizleri esirgesin. Ne hakkınız vardı. Benim oğlumu öldürdünüz.” şeklinde ağıtlar yaktı.

Polis memuru Yakup Mete'nin annesi Sivi Mete, babası Diyap Mete ve yakınlarının ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Uzun süre gözyaşı döken polisin annesi ve yakınları, tören sırasında sinir krizleri geçirdi.

Tören boyunca gözyaşı döken Yakup Mete'nin annesi Sivi Mete ayağında terlik, babası Diyap Mete’nin üzerinde ise kışlık kaban ile törene katılması ise yürekleri burktu.

Ailenin en küçük çocuğu olan Yakup Mete 26 Haziran 2014 tarihinde Mardin Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesinde göreve başladı. 5 erkek, 4 kız kardeşi olan polis memurunun ailenin geçimini üstlendiği belirtildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.