Header Ads

Sultanbeyli’de polis merkezine saldırı: 3'ü polis, 7 yaralı

cihan

Sultanbeyli'de polis merkezine yönelik saldırı düzenlendi. Saldırıda polis merkezinde büyük çapta maddi hasar oluştu.

Sultanbeyli'de Fatih Polis Merkezi Amirliği'ne kimliği belirsiz kişilerce saat 01.00 sıralarında, iddialara göre bombalı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu üst katı lojman olarak kullanılan 3 katlı karakolda büyük çapta hasar oluştu.

İddialara göre, patlama sonrası saldırganlarla polis arasında çatışma çıktı. Polis merkezi önündeki araçlar da patlamanın ardından yanmaya başladı. Alev alev yanan araçlar olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Polis ekipleri karakol ve çevresinde geniş çaplı güvenlik önlemi aldı. Bölgeye özel harekat ve çevik kuvvet ekipleri intikal etti.

Yaralılar hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Görgü tanıkları, büyük bir patlama sesi duyduklarını ve karakol önünde yanan araçları gördüklerini aktardı. Vatandaşlar, olay yerinde yaralılar olduğunu ve hastaneye götürüldüklerini söyledi. Çevre güvenliği alan polis ekipleri olay yerinde inceleme başlattı. Polis helikopteri de havadan kontrol uçuşu yaptı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sultanbeyli Fatih Polis Merkezi’ne düzenlenen bombalı saldırının ardından polis ekipleri olay yerinde sabah saatlerine kadar inceleme yaptı. Olay yerini emniyet şeridi ve bariyerlerle kapatan polis, detaylı delil araştırması yaptı. Saldırıda polis merkezi önünde park halinde bulunan çok sayıda araçta da büyük hasar oluştu. Bazı araçlar yanarak kullanılamaz hale geldi. Bombalı saldırının gerçekleştirildiği düşünülen otomobil ise tamamen parçalandı. Bomba İmha ve İnceleme ekipleri de olay yerinde çalışma yaptı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden, Sultanbeyli Fatih Polis Merkezi’ne yönelik bombalı saldırıya ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, olayda 1 komiser yardımcısı, 2 polis memuru ve 7 vatandaşın yaralandığı belirtildi.

Emniyetten yapılan açıklama şöyle: “10.08.20105 günü saat 01:00 sıralarında Sultanbeyli İlçesi Fatih Polis Merkezi Amirliği’ne bomba yüklü bir araçla geldiği ilk belirlemelere göre tespit edilen terörist ya da teröristlerce yapılan saldırı neticesinde polis merkez amirliğinde görevli (1) komiser yardımcısı (2) polis memuru ve (7) vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış ve hastanede tedavilerine başlanılmıştır. Olay ile ilgili ayrıntılı inceleme ve çalışmalar devam etmektedir.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.