Header Ads

Ulaşım planı iptal edilen Ankara Bulvarı trafiğe kapatıldı

cihan/dünya

Ankara Bulvarı, büyükşehir belediyesi ekipleri tarafından saat 03.00’da trafiğe kapatıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) alanlarıyla ilgili 1/10.000'lik nazım imar planı, koruma amaçlı nazım imar planı ve ulaşım planlarının mahkeme tarafından iptal edilmesinin ardından 14,5 kilometrelik Ankara Bulvarı'nı trafiğe kapattı.

Saat 02.30’da bulvar ve bulvara bağlantı yollarına gelen belediyeye bağlı ekipler, son hazırlıklarını yaptı.

Sürücülerin görmesi için yollara uyarı tabelaları koyan ekipler, saat 03.00’da bulvarı trafiğe kapattı.

Bulvarın girişlerine ise kamyonlarla getirilen beton bariyerler kondu.


“KAMU ZARARI GÖKÇEK’TEN TAHSİL EDİLDİN” 

Geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yapan Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Emre Sevim, “Bu Gökçek’in klasik taktiğidir. Planlara, hukuka rağmen iş yapıp mahkemeden dönünce ‘meslek odaları yaptı’ diyor. Oysa bu plan 2007’de yapılmıştı, bizim davalarımızla 2009’da iptal edildi. 2010’da yine yapıldı, şimdi o da iptal oldu. Biz tam 7 yıldır belediyeyi uyarıyoruz, hukuksuz iş yapma, AOÇ’yi talan etme, ranta açma diye. Biz 7 yıldır uyarmamıza rağmen yapıyor. Kamu kaynaklarını zarara uğratan Gökçek’in kendisidir. Batılı ülkelerde bu tür durumlarda kamu zararına neden olan kişiden tahsil edilir. Ankara Bulvarı’nda bir kamu zararı varsa ki var Gökçek’ten tahsil edilmelidir.” şeklinde konuşmuştu.

Gökçek’in ‘vatandaş dava açılsın meclis kararı iptal edilsin’ şeklindeki açıklamasını da ‘ucuz popülizm’ olarak değerlendiren Sevim, “Mahkeme kararına gerek yok ki. Bir gün önce aldıkları meclis kararını bir gün sonra kendileri iptal edebiliyor. Meclis kararını iptal etse bile yargı kararı kesin. Emniyet de görevini yaparak yol kapandığında kapalılık durumunu sağlamalı, giren araçlara ceza kesmeli.” demişti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.