Header Ads

Yıldız: HDP'ye verilen emanet oyların kalkacağına inanıyorum. Hele hele 3 gün elektriksiz kalındığında..

Cihan

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, HDP'nin 7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrasındaki söylemlerinin birbirinden farklı olduğunu belirterek, "HDP'ye verilen emanet oyların ve desteklerin ortadan kalkacağına inanıyorum.’’ dedi.

Bakan Taner Yıldız bakanlıkta, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi’nin hazırladığı ‘Türkiye Enerji Raporu’ tanıtımına katıldı. Yıldız burada gazetecilerin sorularını cevapladı.

Yıldız, "Terör örgütü PKK’nın yaptıkları şu anda yalnızca devlete zarar vermekle kalmayıp Kürt kardeşlerimizin o bölgede kimler yaşıyorsa onlara götürülen hizmetler olduğunu söylemiştim. Çukurca’ya giden enerji iletim hattını devirdiler. O direği devirenin PKK olduğunu herkes biliyor. Kürtçülük adına yaptıklarını savunuyorlar ama orada yapılan hizmet 3 gündür aksıyor. Hem devireceksiniz hem de Kürtlerin hakkını savunduğunuzu iddia edeceksiniz. Özellikle Kuzey Irak tarafından yapılan açıklamanın da kendilerini mağdur ettiğini oradaki gelirlerine mani olduğunu söyledi. PKK’nın Kürt halkı adına yaptıkları açıklamaların samimi olmadığına inanıyorum. Silopi iletim hattını Şırnak’ta devirdiler. Orada 40’a yakın köy elektriksiz kaldı. Vatandaşımızın bunları bilmesini istiyorum. Böylesi büyük bir iletim hattını aksatmış olmalarını doğru bulmuyorum. Bundan sonraki toplantılarda da bunu söyleyeceğim oradaki vatandaşımızın hizmetini aksatan Kürtçülük adına hizmet ettiğini iddia eden PKK’dır. Her hizmetin aksamasında bundan sonra açıkça ifşa edeceğiz." diye konuştu.

HDP'nin 7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrasındaki söylemlerinin birbirinden farklı olduğuna belirten Yıldız, şöyle devam etti:

"Ne yazık ki seçimlerden önce bir kısım şirin, daha iyi görünme çabalarının bittiğini, yüzlerindeki boyanın aktığını ve PKK yüzünün göründüğünü söylemeliyim. HDP'nin 'silahlar sussun' cümlesini cesareti varsa PKK'ya söylemesi lazım. HDP'nin şirin gözükmelerinin, yüzündeki boyaların akmasıyla gerçeğine dönüştüğünü gördük. Seçilen milletvekillerinin kurduğu PKK cümleleri hiçbir şekilde kınanmadı, parti içi disiplin uygulanmadı. Seçim öncesindeki konuşmaların sonrasındaki icraatlarla mütenasip olmadığını söylemem lazım. Vatandaşımız her birisini görüyor, HDP'nin dilinin, icraatlarının değiştiğini görüyor. İster erken seçim olsun, ister olmasın HDP'ye verilen emanet oyların ve desteklerin ortadan kalkacağına inanıyorum. Hele hele 3 gün elektriksiz kaldığında bunu doğru değerlendireceğine inanıyorum"

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.