Header Ads

Zeki Demirkubuz'un yeni filmi 'Bulantı' 2 Ekim'de vizyona giriyor


Zeki Demirkubuz'un, başrolünü Şebnem Hassanisoughi ve Öykü Karayel'le birlikte paylaştığı son filmi 'Bulantı' 2 Ekim'de vizyona giriyor. Jean-Paul Sartre’nın aynı adlı romanının serbest bir uyarlaması olan ‘Bulantı’, sevgilisiyle birlikte olduğu gece karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden 'mühim' bir adamın hikayesini anlatıyor.

Çekimleri 2014 Mart ve Nisan aylarında İstanbul’da gerçekleşen filmin kurgusu ve post-prodüksiyonu bir yıldan fazla sürede tamamlandı. Demirkubuz’un 10. filmi olan 'Bulantı'da Çağlar Çorumlu, Cemre Ebuzziya, Ercan Kesal ve Nurhayat Demirkubuz rol alan isimler arasında. Görüntü yönetmenliğini Türksoy Gölebeyi’nin üstlendiği filmin konusu şöyle: Sevgilisiyle birlikte olduğu gece karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden Ahmet, ‘akıl-fikir işleri’ yapan mühim bir şahsiyettir. Kimseyi umursamayan, hiçbir şeyin önünde eğilmeyen biri olarak bu trajik olaydan pek etkilenmeden yaşamına devam eder ama bir süre sonra, görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında bazı değişimler olmaya başlar. Küçük terslikler, tuhaf aksilikler art arda gelmekte, çok sevdiği kadınlarla arası bozulmakta, hayat karşısında zorlanmakta ve kendisinden beklenmeyecek zafiyetler göstermektedir.

Demirkubuz, filmin dağıtımcısı Bir Film üzerinden yayınladığı açıklamada, filmin isminin ilhamına dair şu ifadeleri kullandı:

"Filmin konusu ya da temasının Jean-Paul Sartre’ın ünlü romanı Bulantı’yla bir ilgisi yoktur; ama şöyle bir bağı vardır: Zeki Demirkubuz, 7 yıl önce – çekebilir miyim düşüncesiyle - Sartre’ın romanını çalışmaya karar vermiş, bilgisayarında Bulantı adında bir dosya açmış; ama bir süre sonra bu fikirden vazgeçip, filmin şimdiki haline yönelmiştir. Önceleri acelesi olmadığından, sonra vakit daraldığında ise yeni bir isim bulamadığından, -zaten filmlerine isim bulmakta hep zorlandığından- bulduğu diğer isimlerden de hoşlanmayıp Bulantı’ya alıştığından ve çok sevdiğinden filmin ismi bu şekilde kalmıştır."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.