Header Ads

'Asker cenazesi töreninde Erdoğan'a hakaret etti' iddiasıyla tutuklandı, cezaevine gönderildi

cihan

Siirt'te PKK’lıların yola döşediği mayının patlaması sonucu hayatını kaybeden 8 erden biri olan Erzurumlu Recep Beycur’un akrabalarından Kazım İpek, defin töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Geçen ay Erzurum Askeri Havaalanı'nda er Recep Beycur için düzenlenen askeri törenin ardından cenaze defin için karakoluyla Karaçoban’ın Kırımkaya köyüne gönderilmişti.

Burada erin akrabası olduğu belirtilen Kazım İpek, Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasıyla dün iki erbaş tarafından karakola götürüldü. Karakolda ifadesi alınan İpek, daha sonra savcılık tarafından devlet büyüklerine hakaret gerekçesiyle tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Kazım İpek dün çıkarıldığı mahkeme tarafından devlet büyüklerine hakaret suçundan tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Bu karara askerin yakınları tepki gösterdi. Daha önce de aynı törende devlet büyüklerine hakaretten gözaltına alınan Ömer Bulur, yaşananlara tepki göstererek ,“İddialar kesinlikle doğru değil. Tamamen iftira. Kulakları duymayan ve yaşı ilerlemiş olan Kazım İpek’in ne Cumhurbaşkanına ne de devlet büyüklerine böyle bir hakareti asla söz konusu değil. Defin töreninde bulunmayan ve daha önce hiçbir şekilde köye gelmeyen, köyden kimsenin tanımadığı iki erbaş dün köye gelerek Kazım İpek’i götürdüler. Jandarmada ve savcılıkta avukatsız ifadesi alındı. Avukatının gelmesiyle gece saatlerinde tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi ve çıktığı mahkemede devlet büyüklerine hakaretten tutuklanıp ceza evine gönderildi.” dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.