Header Ads

Beytüşşebap'ta 2 asker ve 34 PKK'lı öldü, 9 asker yaralandı


Genelkurmay Başkanlığı, Beytüşşebap Şırnak'ta güvenlik güçlerine 24 Eylül 2015 saat 23.00'da ve 25 Eylül 2015 saat 05.40'ta PKK mensuplarınca düzenlenen iki saldırıda 2 iki askerin öldüğünü, biri geçici köy korucusu olmak üzere 9 askerin ise hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığını bildirdi. Yapılan koordineli operasyonlar sonucunda, şu ana kadar toplam 34 PKK'lının de hayatını kaybettiği açıklandı

TSK’nın söz konusu saldırılarla ilgili verdiği bilgi şöyle:

“Her iki saldırıda da teröristlerce açılan ilk ateş esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; biri geçici köy korucusu olmak üzere dokuz kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlardır. Yaralı personelin tedavilerine Şırnak Asker Hastanesi'nde devam edilmektedir.

Terörist saldırısına maruz kalan birliklerimiz tarafından derhal karşılık verilerek teröristlere önemli ölçüde zayiat verdirilmiştir. Bilahare insansız hava aracı, hava kuvvetleri ve helikopterler desteğinde uzman personelden oluşan birliklerimiz tarafından yapılan koordineli operasyonlar sonucunda, şu ana kadar toplam 34 terörist silah ve malzemeleri ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede devam eden operasyonlar kapsamında, etkisiz hale getirilen terörist sayısında artış olacağı değerlendirilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza ve geçici köy korucumuza acil şifalar temenni ediyoruz.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.