Header Ads

Gürsel Tekin: Biz açgözlü değiliz, 300 vekil yeter. Milli olmayanlar milletin parasını çalanlardır

cha

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin beraberinde bir heyet ile Ankara Ulus Hali’ni ziyaret etti.

Esnaflarla tek tek tokalaşan Tekin, haldeki dükkanlara girerek, 'hayırlı işler' diledi.

CHP Genel Sekreteri ile vatandaşlar arasında zaman zaman ilginç diyaloglar yaşandı.

"İnşallah 250 ile gelirsiniz.” diyen vatandaşa Tekin, “250 az.” diye karşılık verince yaşlı adam “500 istemiyoruz.” diye karşılık verdi. Tekin ise “Biz öyle açgözlü değiliz. Bize 300 verin yeter. Memleketi idare edelim. Yok 550, yok bilmem, milli falan. Herkes millidir. Bu ülkede 77 milyon yurttaşımızın tamamı millidir. Milli olmayanlar kimler biliyor musunuz? Milletin parasını çalanlardır. Asıl milli olmayanlar onlardır.” diye konuştu. “Ama onlar işbaşında” diyen vatandaşa Tekin, “Onlar da giderler abi. Kimler gitmedi ki?” diye cevap verdi.

Yaşlı bir teyzenin elini öpen Tekin, kameraların kendisini çekmesi üzerine utanan teyzeyi objektiflere doğru döndürmekte zorlandı. Tekin, yaşlı kadına “Sosyal yardım alıyor musun?” diye sordu, teyze ise “Yok, yok. İstemem.” dedi.

“Hiçbir AKP’li bakan geldi mi buraya?” diye soran Tekin, bir vatandaşın “İktidar hevesiniz var mı?” sorusuna “Ya boşuna mı dolaşıyoruz, ne demek? Kesinlikle (iktidar) olacağız. Olacağız, olacağız inşallah. Bu sefer tamamdır.” diye karşılık verdi.

DAVUTOĞLU'NA MEKTUP

Hal esnafını selamlamasının ardından esnafla kahvaltı yapan Tekin, ardından Ulus Postanesi’nden Başbakan Ahmet Davutoğlu’na mektup gönderdi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Ankara milletvekilleri ve ilçe başkanları ile birlikte tarihi Ulus Postanesi’nden Başbakan Ahmet Davutoğlu’na mektup gönderdi. Mektubun içeriğini paylaşamayacağını kaydeden Tekin, muhalefetteki 3 siyasi parti ile ilgili belli odakların karalayıcı bültenlere imza attığını söyledi. 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi benzer olayların hazırlandığını ve 1 Kasım öncesi kamuoyuna bunların dağıtılacağını vurgulayan Tekin, “Biz de haklı olarak bu ülkenin başbakanı, istihbarattan sorumlu, güvenlik ve polisten sorumlu bir başbakanından bu seçimde nezaket kuralları içerisinde bir yarış olsun istiyoruz. Sayın Davutoğlu’na mektubumuzun içeriği bu çerçevede.” diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu’ndan yaptıkları uyarı ciddiye almasını umut ettiklerini belirten Tekin, “CHP bir tabu değildir. Elbette CHP tartışılacaktır. Ama biz CHP mensupları olarak ben partinin genel sekreteri olarak partimin tarihine, partimin liderlerine hakaretleri asla ve asla kabul etmem. Eğer Sayın Davutoğlu bütün bu pislikleri önleyemeyecek durumda olursa yaşanacak olaylarda da Sayın Davutoğlu’nun kendisinin sorumlu olacağını söylemek istiyorum.” dedi.

'1 Kasım seçiminde sandık taşıma' tartışmalarının sorulması üzerine Gürsel Tekin, şu cevabı verdi: “Özellikle sorunlu olan yani taşımalı sistemle tartışma konusu olan 3 mahalle ile ilgili 4 siyasi partinin genel sekreterleri olarak sandık başkanlığı ya da sandık görevi alırız. Gideriz orada bu sorunu çözeriz. Bu konuda CHP olarak ben benim arkadaşlarım hazır. Umut ederim ki diğer 3 siyasi parti de hazır olursa gideriz. Bu coğrafyada seçimin yapılamayacağı hiçbir yerin olmaması gerekiyor.” Eğitim yılı açılışında çocukların okullara gidip gitmemesinin tartışıldığını anımsatan Tekin, “Siz devlet olarak güvenlik nedeniyle bu mahallelere sandık kurmuyorsanız oradaki bir babanın, bir annenin hangi güvenceyle çocuğunu okula gönderebilir? Doğrusu bunu da merak ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Uluslararası arenada yeniden maskaralıkla karşı karşıya kalmamak için seçin adil ve hakkaniyetli bir şekilde yapılması gerektiğinin altını çizen Tekin, 'yasama yılının açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis konuşmasında CHP’li vekillerin tepki olarak nasıl bir tavır alacaklarının' sorulması üzerine ise Tekin “Meclis açıldığı zaman görürsünüz.” demekle yetindi.

Dijital platform Tivibu’dan ‘muhalif’ addedilen bazı kanalların gerekçesiz şekilde platformdan çıkartılması konusunda ise Tekin, “AKP’nin şöyle bir düşüncesi var: Ya benimsin, ya toprağınsın. Orhan ağabeyin parçası. Bu medya, bu insanlar, bu sivil toplum örgütleri ne sizin olacak, ne toprağın olacak. Bilesiniz!” dedi.

Postane önünde Ankaragücü taraftarı olduğunu kaydeden bir vatandaş, "Osmanlıspor çıktı şimdi. Süper Lig’de oynuyor. Bir Ankaralı olarak bizim bir futbol takımımız olmayacak mı?" diye sorması üzerine Gürsel Tekin, "Kesinlikle olacak. Ankaragücü’nün yanındayız. Maalesef futbol takımları parasal olarak ayakta durabiliyorlar. Kaynakları güçlü olanlar yarışabiliyor. Kaynaklarının nereden geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu kaynakların hepsi haramdır. Haram para ile futbol olmaz. Ankaragücü’nün arkasında olacağız." şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.