Header Ads

HDP'li bakanların istifasıyla boşalan bakanlıklara 'bağımsız üyeler' atandı


HDP'li bakanların istifasıyla boşalan Avrupa Birliği ve Kalkınma Bakanlığı'na yeni atama yapıldı. Avrupa Birliği Bakanlığı görevine Star Gazetesi Yazarı ve Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu atanırken, Kalkınma Bakanlığı görevine ise Bakanlık Müsteşarı Cüneyt Düzyol atandı.

BERİL DEDEOĞLU KİMDİR?

1961 yılında doğan Beril Dedeoğlu, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Akademik kariyerine aynı kurumda, Prof. Dr. Esat Çam'ın asistanı olarak başlamıştır. 1995 yılından bu yana Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde görev yapmaktadır. 1999 yılında doçent, 2005 yılında profesör olmuştur. Bir dönem Kadir Has Üniversitesi'nde de ders vermiştir.

Dedeoğlu, Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Özellikle Avrupa Birliği ile uluslararası güvenlik konularında çalışmaktadır.

CÜNEYT DÜZYOL KİMDİR?

1964 yılında doğan Düzyol, 1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, inşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre özel sektörde tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonra aynı yıl içinde DPT'de göreve başladı. 1992 yılında İngiltere'de University of East Anglia'da Kalkınma Ekonomi­si üzerine diploma çalışmasını tamamladıktan sonra 1993 yılında Planlama Uzmanlığına atandı. 1995-1996 döneminde A.B.D.'de University of Illinois at Urbana-Champaign'de ekonomi dalında yüksek lisans derecesini aldı. DPT'de çeşitli görevler yapan Düzyol, 2014 yılı Ekim ayında Müsteşar Vekilliği görevine, 2 Aralık 2014 tarihinde Müsteşarlık görevine atandı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.