Header Ads

Istanbul Art News Eylül sayısı çıktı!

Dünyanın farklı kentlerinde düzenlenen, Türkiye’de ise ilk kez geçen yıl Pera Müzesi’nde gerçekleşen tek gecelik deneysel video sergisi “Kendin Çek, Kendin Göster” bu yıl 4 Eylül’de karşımıza çıkacak. Serginin küratörlüğünü üstlenen Maybe Art Projects’i kurucuları Fatma Çolakoğlu ve Ulya Soley ile ‪#‎istanbulartnews‬'de konuştuk.

“Türkiye müzelerinin ezber bozan uygulamalara ihtiyacı var”
9-11 Eylül arasında ilk defa İstanbul’da Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile düzenlenen Communicating the Museum konferansı (Müze İletişimi) yaratıcısı Corinne Estrada ile müzecilikte markalaşma ve müze koleksiyonlarını yeni, farklı ziyaretçilere ulaştırmanın önemini ‪#‎istanbulartnews‬'de konuştuk.

Şekerbank Açıkekran Yeni Medya Sanatları,10 Ekim'e kadar performans sanatının en önemli isimlerinden Ulay’ı izleyiciyle buluşturuyor. Ali Akay ile hem küratörlüğünü üstlendiği sergiyi hem de Açıkekran’ın vizyonunu, çağdaş sanat ortamına getirdiği kazanımları ‪#‎istanbulartnews‬'de konuştuk.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen, İstanbul’un dünya sanat piyasasındaki konumuna şimdiden hatırı sayılır derecede katkı sağlayan ArtInternational İstanbul, Eylül ayı kültür sanat etkinliklerinde 14. İstanbul Bienali’yle başı çekmeye hazırlanıyor. 4-6 Eylül tarihleri arasında seçkin galerileri tek bir çatı altında toplayacak fuarı ‪#‎ianchronicle‬'da inceledik.

Gazetemize havale ile abone olmak için abone@istanbulartnews.com adresinden
Abone Formu ve banka hesap bilgilerimizi isteyiniz.

http://istanbulartnews.com/

https://www.facebook.com/IstanbulArtNews

https://twitter.com/istanbulartnews

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.