Header Ads

Kılıçdaroğlu: Toplumsal barışımıza yönelik tehditler Cumhuriyet'in sağlam temelleri karşısında yıkılacaktır


CHP’nin 92. kuruluş yıl dönümü vesilesi ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet Anıtkabir’e giderek mozoleye çelenk bıraktı. Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ne “Türkiye, bütün sorunları aşabilecek güce ve imkâna sahiptir” diye yazdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin 92. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle Anıtkabir’i ziyaret edecek olan heyete başkanlık etti. Aslanlı Yol’dan yürüyen CHP heyeti, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşundan sonra mozoleden ayrılan Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet merdivenlerde toplu fotoğraf çektirdi.

Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ne şu ifadeleri yazdı:

“Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım. Kuruluşumuzun 92. yılında devrimlerinin ve Cumhuriyet’in yılmaz savunucusu olan arkadaşlarımızla birlikte sizi şükranla anıyoruz. Büyük eserin olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaya koyduğu demokratik, sosyal, hukuk devleti modelinin değeri her geçen gün daha iyi anlaşılmakta, bölgemizde ve dünyada milyonlarca insana ilham vermektedir. Türkiye, bütün sorunları aşabilecek güce ve imkâna sahiptir. Toplumsal barışımıza yönelen tehditler, kurmuş olduğun Cumhuriyet’in sağlam temelleri karşısında yıkılacaktır. İlkelerine gönülden bağlı ve her zaman ‘önce Türkiye’ diyen milyonlarca yurttaşımızın verdiği güçle ülkemiz koymuş olduğun çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma hedefine mutlaka ulaşacaktır. CHP, birlik ve bütünlüğümüzü korumak, demokrasimizi güçlendirmek ve sosyal adaleti tam anlamıyla sağlamak için aydınlattığın yolda büyük bir azim ve kararlılıkla yürümeye devam etmektedir.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sonrasında II. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün de mozolesine çelenk bırakarak Anıtkabir’den ayrıldı.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde artan şiddet olayları ile ilgili sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Yurttaşlarımı sağduyu ile hareket etmeye davet ediyorum.” dedi.

Halkaa sağduyu çağrısında yapan Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden şu paylaşımda bulundu: “Bugün, yıllardır süren kardeşliğimizi bir kez daha tüm dünyaya gösterme zamanıdır. Yurttaşlarımı sağduyu ile hareket etmeye davet ediyorum.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.