Header Ads

Mültecilere tekme atan kameran pişman olmuş: Kalpsiz, ırkçı biri değilim. Gerçekten çok üzgünüm


Macaristan-Sırbistan sınırında polisten kaçan mültecilere tekme atan ve yakalanmaları için çelme takan Macar kameraman kadın özür diledi. Kameraman Petra Laszlo "Ben çocuklara tekme atan kalpsiz, ırkçı kameraman değilim. Gerçekten çok üzgünüm" dedi.

Olaydan beri ilk kez konuşan Laszlo, hükümete yakın sağcı muhafazakar ‘Magyar Nemzet' gazetesine gönderdiği mektupla kendini savundu.

‘BİR AN KENDİMİ KAYBETTİM, SANDIM Kİ BANA SALDIRILIYOR'

Laszlo mektubunda şunları yazdı: "Kamera çalışıyordu, yüzlerce mülteci polis barikatlarını aşmıştı. Onlardan biri bana doğru geliyordu, çok korkmuştum. Bir an kendimi kaybettim. Sandım ki bana saldırılıyor ve kendimi korumak zorundayım. İnsan paniğe düştüğünde doğru karar vermek zordur."

‘KÜÇÜK ÇOCUKLARI OLAN İŞSİZ BİR ANNEYİM'

Yaptığının sorumluluğunu üstlenmeye hazır olduğunu söyleyen Laszlo mektubunu "Ama ben çocuklara tekme atan kalpsiz, ırkçı kameraman değilim. Ne siyasal cadı avını ne de ne hakaretleri ne de ölüm tehditlerini hak ediyorum. Ben şimdi sadece yanlış karar vermiş, küçük çocukları olan işsiz bir anneyim. Gerçekten çok üzgünüm" ifadeleriyle bitiriyor.

TUTUKSUZ YARGILANACAK

Hakkında Szeged şehri savcılığı tarafından soruşturma açılan Laszlo'ya dair Szeged polis merkezinden yapılan açıklamada, kadın kameramanın şüpheli sıfatıyla ifadesinin alındığını ve tutuksuz yargılanacağı belirtilmişti.

1 yorum:

  1. onu amede getirsinler bakın nasıl çelme takıyorum nasıl düşürüyorum nasıl etkisiz hale getiriyorum

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.