Header Ads

PKK saldırısı sonucu ölen askerle Tunceli'de ölen teyzesinin oğlu PKK’lı aynı mezarlığa defnedildi

haber: cihan

Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki yola döşenen mayının 19 Ağustos günü uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 8 askerle birlikte ölen Erzurumlu Recep Beycur ile Tunceli'de polisle çatışmada ölen akrabası PKK'lı Rıdvan İpek, Karaçoban ilçesine bağlı Kırımkaya köyü mezarlığında 50 metre mesafe ile toprağa verildi.

5 Eylül’de Tunceli merkezinde polis karakoluna saldıran Rıdvan İpek, çıkan çatışmada öldürülmüştü.

Malatya Adli Tıp'tan yakınları tarafından alınan PKK'lı Rıdvan İpek'in cenazesi, 10 Eylül sabah saatlerinde doğum yeri olan Erzurum'un Karaçoban ilçesine bağlı Kırımkaya köyüne getirildi.

Güvenlik güçlerinin önlem aldığı teröristin cenaze törenine HDP Erzurum Milletvekili Seher Akçınar Bayar da katıldı.

İpek, akrabası olan Recep Beycur ile aynı mezarlıkta defnedildi.

Jandarma er Recep Beycur için düzenlenen cenaze töreni sırasında yaptığı konuşma ile Cumhurbaşkanı'na tepki gösterdiği için hakkında soruşturma açılan kuzeni Ömer Bulur, "Ben kardeşi kardeşe kırdırmayın diye bağırmıştım. Haklı çıkmam için birilerinin daha ölmesi mi gerekiyordu? Şehit olan Recep kuzenim, Rıdvan da dayımın oğlu. Recep ile Rıdvan aynı mahallede büyüyüp aynı okula gittiler. Recep ile Rıdvan birbirlerini çok severdi. Uzun yıllar gurbette de birlikte çalıştılar. Recep askere giderken Rıdvan PKK'ya katılmış. Artık bu kardeş kavgasına son verilsin." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 Eylül günü akrabası Kazım İpek tutuklanmıştı. Kazım İpek'in, PKK'lı Rıdvan İpek'in de amcası olduğu öğrenildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.