Header Ads

Yine erkek şiddeti, yine bir kadın, yine haykırış: 'Ölürsem katilim belli'

gaiadergi

22 yaşındaki Kübra Yılmaz eski sevgilisi diye tanımladığı Serdar Danacı adlı şahsın tacizine ve şiddetine maruz kaldığını, eğer ölürse katilinin belli olduğunu ve bu cinayeti engelleme yetkisine sahip Jandarma’nın kendisiyle ilgilenmediğini belirtti.

Yılmaz defalarca şiddet gördüğü şahıstan şikayetçi olmasına karşın Jandarma’nın ifade dahi almadığını söyleyerek şahsi blogundan da isyan etti.

Genç kadın blogunda paylaştığı kamera kaydı ve jandarmaya defalarca verdiği dilekçe örnekleri ile birlikte şahsın da fotoğrafını paylaştı.

Yılmaz isyanını söyle dile getirdi:

“Eğer bugün evden dışarı markete giderken, sokakta öldürülürsem ya da yine darp edilirsem ve eve gelmeden, morga gidersem, beni öldüren katilimi bilin, çünkü defalarca gittiğim Jandarma karakolu beni ciddiye almadı ve bana yardım etmedi.”

Jandarmaya verdiği dilekçelerin kabul edilmediğini, Ramazan döneminde sahur saatine denk gelen taleplerinin “bizi uğraştırma şimdi” diyerek baştan savılmasına ek olarak genç kadının şiddet görürken de kurtarılmadığı dikkat çekiyor.

Genç kadının anlatımına göre, uyuşturucu kullanan ve bir ekonomik gücünün bulunmayan şahıs darp, alı koyma ve gasp suçlarını işlemesine rağmen herhangi bir ifade verme, tutuklanma, yasaklanma süreci de yaşamadı.

Konunun duyulmasının ardından Alanya Valisi Hasan Tanrısever, jandarmaya talimat verdiğini ve gerekli işlemin yapılacağını söyledi.

Ayrıca Kübra Yılmaz ile iletişime geçen Çağdaş Hukukçular Derneği Antalya Şubesi, genç kadının şuan güvende olduğunu ve avukatların gerekeni yapacağını açıkladı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.