Header Ads

Ankara Katliamı Avrupa ve ABD'de protesto edildi

ajanslar

Ankara'da 95 kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin yaralandığı terör saldırısı başta Fransa olmak üzere İngiltere ve Danimarka'da protesto edildi.

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki Türk Büyükelçiliği önünde toplanan gruptakiler Ankara'daki terör saldırısını kınadı. Aralarında Birlik Listesi Milletvekili Nikolaj Villumsen, Sosyalist Halk Parti'den Milletvekili Pernille Frahm ve Serdal Benli'nin de bulunduğu siyasilerin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Fransa'nın Paris, Bordeaux, Marsilya ve Strazburg kentlerinde de dün ve bugün düzenlenen gösterilere çok sayıda kişi katıldı.

Paris'te Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen yaklaşık 5 bin kişilik grup, Chatelet Meydanı'na kadar yürüdü.

İngiltere'nin başkenti Londra'da da Downing Streeet'te toplanan yaklaşık bin 500 gösterici, BBC binasının olduğu bölgeye kadar yürüdü. Göstericiler, Türkiye'de yaşanan terör saldırısını protesto ederek hükümet aleyhinde slogan attı.

ABD'nin New York kentindeki protestoların adresi Union Meydanı'ydı. ''Teröre Lanet ve İnadına Barış' idi gösterinin adı. ''Barış kana bulandı'', ''İnadına barış'' yazılı pankartlar taşındı, Ankara'daki saldırıda ölenler için mumlar yakıldı.

Ankara'daki katliam KKTC'de de protesto edildi. Lefkoşa'da yapılan protestoya yüzlerce insan katıldı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.