Header Ads

Ankara Katliamı: Hayatını kaybettiği açıklanan 97 kişinin isim listesi..

zaman/ajanslar

Başbakanlık Koordinasyon Merkezinden alınan bilgiye göre, saat 23.00 itibarıyla Ankara'daki terör eyleminde, 1'i Filistin asıllı vatandaş sivil olmak üzere hayatını kaybedenlerin sayısı 97'ye yükseldi. Hayatını kaybedenlerden 92'sinin kimlik tespiti yapıldı, 5 kişinin kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumunda DNA testi yapılıyor. Kimlik tespiti yapılanlardan 91'nin cenazesi nakil ve defin işlemleri koordinasyonunu yürüten AFAD tarafından ailelerine teslim edildi. Adli Tıp Kurumu önünde ailelerin acılı bekleyişleri devam ediyor.

5 kişiden 2 kişinin canlı bomba olduğu üzerinde duruluyor. Cenazelerin vücut beden bütünlüğü bozulduğu için yakınlardan kan örnekleri alındı. 5 beden üzerinde incelemeler devam ediyor.

Bu arada, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) "ALO 184" destek hattının yaralı yakınlarını bilgilendirmek için 24 saat kesintisiz hizmet vermeye, terör saldırısına ilişkin açıklamaların Başbakanlık Koordinasyon Merkezi tarafından yapılmaya devam edeceği bildirildi.

İŞTE SALDIRIDA ÖLENLERİN İSİMLERİ

ABDÜLKADİR UYAN

ABDULLAH EROL: (Diyarbakır) Ankara'da patlayan bombalı saldırılarda yaşamını yitirenler arasında HDP'nin Giresun milletvekili adayı Abdullah Erol da bulunuyor. Siirt Baykan'da dünyaya gelen ve Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde eğitimini tamamlayan Erol, kapatılan HADEP'in Diyarbakır merkez ilçe yönetim kurulunda da görev yapmıştı. Sürücü kursunda eğitmenlik yapan ve kırtasiye işyeri bulunan Abdullah Erol, 2005 yılında AB'ye uyum kapsamında açılan  Özel Diyarbakır Kürtçe Dil Kursu'ndan mezun olan ilk kursiyerlerden biri olduğu ve son olarak sosyal medya hesabından Cizre'de yaşanan olaylardan sonra ilçeye giden HDP'li vekillerle birlikte olduğuna dair fotoğraf paylaştığı görüldü. Abdullah Erol'un cenazesinin Diyarbakır'da toprağa verileceği öğrenildi.

AHMET ALKHADİ:

ALİ DENİZ UZATMAZ: (Kahramanmaraş) Ankara'da Gar Meydanı'nda düzenlenen bombalı saldırıda yaşımını yitirenlerden Ali Deniz Uzatmaz'ın cenazesi, Mersin'de oturan ailesi tarafından teslim alınarak memleketleri Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesi'ne getirildi. Mersin'de muhasebeci, 2 çocuklu Ogün ve Nebahat çiftinin en büyük oğlu Ali Deniz Uzatmaz için ilçeye bağlı Narlı Mahallesi'ndeki cemevinde cenaze töreni düzenlendi. Törene; Uzatmaz'ın annesi Nebahat, babası Ogün, tek erkek kardeşi Umut, yakınları, arkadaşları ve CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ ile HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul'un yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Uzatmaz'ın cenazesi, burada kılınan cenaze namazı ardından Osmandede Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi.

ALİ KİTAPÇI

AYCAN KARA: (Batman) Ankara'da yaşanan saldırıda hayatını kaybeden 3 çocuk annesi Batmanlı Aycan Kara (42), İbrahim (55) ile 9 yaşındaki oğlu Deniz Atılgan hava yolu ile Diyarbakır'a getirildi.Diyarbakır'da yakınlarına teslim edilen cenazeler karayolu ile memleketleri Batman'a taşındı. Hayatını kaybedenlerden Aycan Kara, İkiztepe köyü mezarlığında, baba ve oğul ise Gercüş ilçesinde gözyaşları arasında kılınan namazın ardından toprağa verildi.

AYŞE DENİZ

AZİZ ONAT

BAŞAK SİDAR ÇEVİK

BERNA KOÇ

BİNALİ KORKMAZ

BİLGEN PARLAK: (Adıyaman) Devlet Demir Yolları'nda makinist olarak çalışan Bilgen Parlak'ın cenazesi, otopsi işleminin tamamlanmasının ardından yakınları tarafından Ankara'dan karayoluyla Kahta'ya getirildi. Parlak için ikindi vakti Şeyhbaba Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi. HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, KESK Kurucu Üyesi İzzet Karadağ, Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı Kemal Bülbül, HDP milletvekili adayları ile Parlak'ın yakınlarının katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından Parlak'ın cenazesi Şeyhbaba Mahallesi'ndeki mezarlığa defnedildi.

CANBERK BAKIŞ: (Malatya)Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Canberk Bakış'ın (20) cenazesi, memleketi Malatya'da toprağa verildi. Bakış'ın cenazesi, sabah saatlerinde Malatya Erhaç Havalimanı'ndan alınarak araçla Malatya Şehir Mezarlığı'na getirildi. Cenaze, buradaki işlemlerin ardından Battalgazi ilçesi Beydağı Mahallesi'ndeki babaevine götürüldü. Evin önünde babası Abdullah, annesi Naime, ağabeyi Burak, kardeşi Berivan Bakış ve yakınları gözyaşı döktü. Berivan Bakış, "Çık oradan kardeşim, orası sana yakışmıyor" diye ağıt yaktı.

ÇETİN KÜRKLÜ

DENİZ ATILGAN: (Batman) Ankara'daki patlamada hayatını kaybeden Devlet Demir Yolları işçisi ve Birleşik Taşımacılık Sendika üyesi 45 yaşındaki İbrahim Atılgan ile 9 yaşındaki oğlu Deniz Atılgan, memleketi Batman'ın Gercüş İlçesi'nde yan yana toprağa verildi. Akşam saatlerinde büyük bir araç konvoyu ile Gercüş İlçesi'ne getirilen baba-oğulun cenaze törenine, binlerce kişi katıldı. Sevenleri ve yakınlarının sinir krizleri geçirdiği cenaze töreni öncesi, baba ve oğlunun cenazesi Çarşı Camisi'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazlarının ardından iki cenaze yan yana toprağa verildi.

DİCLE DELİ

DİLAN SARIKAYA

DİLAVER KAHARMAN

EBRU MAVİ

ELİF KANLIOĞLU

EMİN AYDEMİR: (Manisa) Ankara'daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Emin Aydemir (45) ile Rasül Yanar'ın (40) cenazeleri, memleketleri Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'nde toprağa verildi. Patlamada ölen evli ve 5 çocuk babası Rasül Yanar ile evli ve 4 çocuk babası Emin Aydemir'in cenazeleri, Mahalle Camii'nde kılınan cenaze namazı ardından Azimli Mahallesi Kabristanlığı'nda toprağa verildi.

EMİNE ERCAN

EREN AKIN: (Malatya) Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden CHP Malatya Gençlik Kolları üyesi Eren Akın'ın (19) cenazesi de memleketi Malatya'da toprağa verildi. Malatya Şehir Mezarlığı'na konulan Akın'ın cenazesi buradan alınarak musallaya konuldu. Burada kılınan cenaze namazı sonrası naaşı toprağa verildi. Aslen Adıyamanlı olan Eren Akın'ın cenazesine çok sayıda vatandaş katıldı. Eren'in annesi Gülay Akın tabuta sarılarak "Ben oğlumu öperek uğurladım. Kendim gönderdim." diye ağıt yaktı.

ERCAN ADSIZ: (Tekirdağ) Ankara'da meydana gelen bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden 95 kişi arasındaki Emeğin  Partisi (EMEP) Çanakkale İl Başkanı 42 yaşındaki Ercan Adsız'ın cenazesi, Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

FATMA ESEN

FATMA KARAKURT

FEVZİ SERT: (Adana) Terör saldırısında hayatını kaybedenlerden biri olan Hatay'ın İskenderun ilçesindeki Devlet Demir Yolları (TCDD) personeli Fevzi Sert'in cenazesi, yapılan işlemlerin ardından ilçeye bağlı Ayşehoca mahallesindeki baba evine getirildi. Kılınan cenaze namazı sonrası Sert'in cenazesi annesi Sultan ve Babası Hüseyin Sert'in bulunduğu köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. 3 çocuk babası Fevzi Sert'in ailesinin uzun yıllar önce Tunceli ili Ovacık ilçesinden gelerek Kozan'a yerleştikleri, Fevzi Sert'in ise Kozan'da dünyaya geldiği öğrenildi.

FEYYAZ DENİZ

FİRDEVS TAT DALMAZ

GÖKHAN AKMAN: (Denizli) Terör saldırısında yaşamını yitirenlerden üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Gökhan Akman, Denizli'nin Çameli İlçesi'ne bağlı Kızılyaka Mahallesi'nde toprağa verildi. Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Gökhan Akman'ın cenazesi, bu sabah erken saatlerde Denizli'nin Çameli İlçesi'ne getirildi. Daha sonra cenaze, Akman ailesinin Kızılyaka Mahallesi'ndeki evine götürüldü. Apartman görevlisi olan baba Mevlüt Akman, tekstil işçisi anne Kezban Akman ile Burdur'da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde öğrenci olan kız kardeşi Gülzade Akman büyük üzüntü yaşadı. Akman için öğlende Kızılyaka Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Akman, dualar arasında toprağa verildi.

GÖKHAN GÖKBÖNÜ: (Adana) Patlamada hayatını kaybeden 18 yaşındaki Gökhan Gökbönü'nün cenazesi Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde toprağa verildi. DİSK, KESK, TMMOB ile Adana Tabip Odası üyeleri 'Barış şehitlerimiz için yaşamı durduruyoruz' sloganıyla iş bırakma eylemi yaparak işyerine gitmedi, doktorlar ise 'acil' dışında hasta muayene etmedi.

GÖKMEN DALMAÇ

GÖZDE ARSLAN

GÜLBAHAR AYDENİZ

GÜLHAN ELMAS CAN

GÜNAY DOĞAN

HACI KIKRAK: (Yozgat) - TCDD İskenderun Müdürlüğü çalışanı 45 yaşındaki Hacı Kıvrak'ın cenazesi, Aydıncık ilçesine bağlı Üzümlük köyündeki baba evine getirildi. Kılınan cenaze namazı sonrası Kıvrak'ın cenazesi, köy mezarlığındaki aile kabristanına defnedildi.

HAKAN DURSUN AKALIN: (Amasya) Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden öğretmen Hakan Dursun Akalın (48) memleketi Amasya'da toprağa verildi.

HASAN SANCALI

İBRAHİM ATILGAN: (Batman) Ankara'daki patlamada hayatını kaybeden Devlet Demir Yolları işçisi ve Birleşik Taşımacılık Sendika üyesi 45 yaşındaki İbrahim Atılgan ile 9 yaşındaki oğlu Deniz Atılgan, memleketi Batman'ın Gercüş İlçesi'nde yan yana toprağa verildi. Akşam saatlerinde büyük bir araç konvoyu ile Gercüş İlçesi'ne getirilen baba-oğulun cenaze törenine, binlerce kişi katıldı. Sevenleri ve yakınlarının sinir krizleri geçirdiği cenaze töreni öncesi, baba ve oğlunun cenazesi Çarşı Camisi'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazlarının ardından iki cenaze yan yana toprağa verildi.

İDİL GÜNEYİ

İSMAİL KIZILÇAY

KASIM OTUR: (Malatya) Malatya ehir mezarlığında cenaze töreni düzenlendi. Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) Malatya eski Şube Başkanı olan Otur'un evli ve bir çocuk sahibi olduğu öğrenildi. Tören öncesi tabutun başına gelen acılı anne Güley Otur, oğlunun resmini öperek feryat etti. Kılınan cenaze namazı sonrası Otur'un cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

KORKMAZ TEDİK: (Ankara) Ankara'da dün meydana gelen bombalı terör saldırısında yaşamını yitiren 95 kişi arasındaki Korkmaz Tedik'in cenazesi, Ankara Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi'nde düzenlenen törenin ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

KÜBRA MELTEM MOLLAOĞLU

LEYLA ÇİÇEK: (Mersin) Ankara'daki patlamada hayatını kaybeden HDP Tarsus İlçe Yönetim Kurulu üyesi Leyla Çiçek'in cenazesi, Mersin'in Tarsus İlçesi'ndeki Şehir Mezarlığı'nda  toprağa verildi.

MEHMET ALİ KILIÇ

MEHMET HAYTA: (Malatya) Ankara'daki patlamada hayatını kaybeden 19 yaşındaki Mehmet Hayta, memleketi Malatya'da toprağa verildi. Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Mehmet Hayta'nın cenazesi otopsi işlemlerinin ardından Malatya'ya getirildi. Malatya Şehir Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazı sonrası Hayta, gözyaşları arasında toprağa verildi.

MEHMET TEVFİK DALGIÇ

MEHMET ZAKİR KARABULUT

MERYEM BULUT

MESUT MAK

METİN KÜRKLÜ: (Amasya) DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından çağrısı yapılan 'Emek Barış Demokrasi Mitingi'ne katılmak üzere Amasya'dan Ankara'ya gitmişti. Emek Barış Demokrasi Mitingi'nin başladığı sabah saatlerinde meydana gelen patlamada Amasya'nın Merzifon ilçesinde mitinge katılan Kürklü olay yerinde hayatını kaybetti. Kürklü'nün cenazesi memleketi Amasya'nın Merzifon ilçesinde getirildi. Merzifon Paşa Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Kürklü'nün cenazesi kent mezarlığına defnedildi.

METİN TESMEN

MUHAMMET DEMİR

NECLA DURAN

NEVZAT SAYHAN

NİLGÜN ÇELİV

NİYAZİ BÜYÜKSÜTÇÜ

NİZAMETTİN BAĞIŞÇILAR: (Manisa) Ankara Tren Garı önünde meydana gelen patlamada ölen evli 5 çocuk babası Nizamettin Bağışçılar'ın cenazesi, bu sabah, karayoluyla Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'ne bağlı Mütevelli Mahallesi'ne getirildi. Bağışçılar'ın cenazesi önce, helalik alınması için evinin önüne götürüldü. Nizamettin Bağışçılar'ın çocukları Ersin Bağışçılar, Ergin Bağışçılar, Heybet Bağışçılar, Gurbet Bağışçılar ve Özgün Bağışçılar ile eşi gözyaşlarını tutamadı. Çamlıca Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Nizamettin Bağışçılar, Mütevelli Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ONUR TAN

ORHAN IŞIKTAŞ: (Mersin) Ankara'daki patlamada hayatını kaybeden 3 Tarsusludan biri olan Orhan Işıktaş, yapılan otopsinin ardından karayolu ile Tarsus'a getirildi. Selçuk Üniversitesi'nde Lojistik bölümü okuyan 3'ncü sınıf öğrencisi Orhan Işıktaş'ın cenazesi, otoban gişelerinde yakınları tarafından karşılandı. Tarsus'a bağlı Çayboyu Mahallesi'ne getirilen cenaze ilk olarak ikameti olan eve götürüldü. Daha sonra cenaze omuzlara alınarak, mahalle mezarlığına getirildi. Mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından Orhan Işıktaş toprağa verildi.

OSMAN ERBASAN

OSMAN TURAN BOZACI

ÖZGE ASLAN

RAMAZAN ÇALIŞKAN: (Bursa) Ankara Garı'nda meydana gelen patlamada ölen 35 yaşındaki Ramazan Çalışkan'ın cenazesi ailesi tarafından yapılan teşhis sonrası Adli Tıp Kurumu Morgu'ndan alınarak Bursa'nın İnegöl ilçesi Huzur Mahallesi'ne getirildi. Çalışkan'ın oturduğu Huzur Mahallesi Merkez Camii'nde yapılan cenaze törenine çok sayıda kişi katıldı. Saat 23.30'da kılınan cenaze namazı ardından Ramazan Çalışkan aynı mahallede bulunan Merkez Mezarlığı'na defnedildi.

RESUL YANAR: (Manisa) Ankara'daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Emin Aydemir (45) ile Rasül Yanar'ın (40) cenazeleri, memleketleri Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'nde toprağa verildi. Patlamada ölen evli ve 5 çocuk babası Rasül Yanar ile evli ve 4 çocuk babası Emin Aydemir'in cenazeleri, Mahalle Camii'nde kılınan cenaze namazı ardından Azimli Mahallesi Kabristanlığı'nda toprağa verildi.

RIDVAN AKGÜL: (Siirt) Bombalı saldırıda hayatını kaybeden 18 Siirtliden biri olan Rıdvan Akgün, bugün akşam saatlerinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Adana Demir Yolu İşletme Müdürlüğü'nde memur olarak çalışan Rıdvan Akgün'ün cenazesi, akşam saatlerinde uçakla önce Diyarbakır'a daha sonra da memleketi Siirt'e karayolu ile götürüldü. Aralarında HDP'lilerin de bulunduğu yaklaşık 4 bin kişinin karşıladığı Akgün'ün cenazesi, geniş güvenlik önlemleri altında, Şeyh Musa Camisi'ne getirilerek burada cenaze namazı kılındı. Akgül'ün cenazesi daha sonra aile mezarlığı olan Şeyh Musa Mezarlığı'na defnedildi. Evli ve 3 çocuk babası olan 37 yaşındaki Rıdvan Akgül'ün yakınları, cenazede gözyaşlarına hakim olamadı.

SABRİ ALMAN

SARIGÜL TÜYLÜ: (İstanbul) Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Sarıgül Tüylü, Kağıthane Cemevi'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanıyor. Ev hanımı olan Tüylü'nün, evli ve 2 erkek çocuk annesi olduğu öğrenildi. HDP Sarıyer İlçe Teskilatı üyesi olan Tüylü'nün cenazesine HDP Milletvekilleri Garo Paylan ile Erdal Ataş da katılıyor.

SELİM ÖRS

SEVGİ ÖZTEKİN

SEYHAN YAYLAGÜL

SEZEN VURMAZ

ŞEBNEM YURTMAN: (Adana) Patlamada hayatını kaybeden Emek Partisi Mersin İl Yöneticisi 22 yaşındaki Şebnem Yurtman'ın cenazesi Adana'nın Karaisalı İlçesi'nde, 18 yaşındaki Gökhan Gökbönü'nün cenazesi ise Ceyhan İlçesi'nde toprağa verildi. Şebnem Yurtman'ın arkadaşları mezarına  barışı simgeleyen zeytin fidanı ekti. DİSK, KESK, TMMOB ile Adana Tabip Odası üyeleri 'Barış şehitlerimiz için yaşamı durduruyoruz' sloganıyla iş bırakma eylemi yaparak işyerine gitmedi, doktorlar ise 'acil' dışında hasta muayene etmedi.

ŞİRİN KILIÇALP

UMUT TAN

UYGAR COŞKUN

ÜMİT SEYLAN

TEKİN ARSLAN

VAHDETTİN ÖZGAN

VEDAT ERKAN

VEYSEL ATILGAN

YILMAZ ELMASCAN

YUNUS DERİCİ

YUSUF AKDAĞ

ZİYA SAYGIN: (Sivas) Ankara'da meydana gelen terör saldırısı sonrası hayatını kaybeden Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Gebze İlçe Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gebze ilçe yöneticisi Ziya Saygın, memleketi Sivas'ta toprağa verildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.