Header Ads

Ankara’da hayatını kaybeden 71 yaşındaki Meryem Bulut Batman'da toprağa verildi

cha

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden 71 yaşındaki barış annesi Meryem Bulut, göz yaşları arasında toprağa verildi.

Ankara’dan hava yolu ile Diyarbakır'a getirilen Bulut’un cenazesi buradan yakınlarına teslim edildi. Cenazeyi teslim alan yakınları, karayolu ile Batman’a getirdi. Bulut’un cenazesi, Batman’ın girişinde yüzlerce vatandaş tarafından karşılandı.

Bir oğlu 25 yıldır dağda olan Bulut’un diğer çocukları cenaze arabasının önünü keserek, “Annemiz barış için öldü, annemiz asker, polis ve gerilla için öldü. Annemiz bütün insanlar için öldü.” diyerek feryat etti.

Barış annesi olarak bilinen Bulut’un oğlu Adnan Bulut, “İnadına barış, inadına kardeşlik için mücadele edeceğiz. Annemiz bunun için yaşadı bunun için öldü.” diye konuştu.

Batman'ın girişinde yüzlerce kişinin katılımıyla karşılanan cenaze, konvoyla kent merkezine getirildi. Cenaze konvoyunun geçişi sırasında birçok vatandaş yola çıkarak konvoyu selamladı. Cenazelerin geçiş güzergahlarında polis yoğun güvenlik önlemi aldı.

Bulut’un cenazesi İkiztepe köyü mezarlığında, gözyaşları arasında kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.