Header Ads

Ankara'da hayatını kaybeden Erhan Avcı ve Dilan Sarıkaya Adana'da toprağa verildi

cha

Ankara’daki bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden Erhan Avcı, Dilan Sarıkaya ve Adana'da sokak gösterileri sırasında annesinin kucağında başına isabet eden kurşunla ölen 3,5 yaşındaki Tevriz Dora için Uğur Mumcu Meydanı'nda tören düzenlendi.

Erhan Avcı, Dilan Sarıkaya ve Adana’da sokak gösterileri sırasında annesinin kucağında başına isabet eden kurşunla vefat eden Tevriz Dora’nın yakınları gözyaşına boğuldu.

Törene katılan çok sayıda vatandaşlardan bazıları hükümete ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik, “Biz onu istemiyoruz. Oylarımızı vermiyoruz. Erdoğan, defolup gitsin. O da kefen giyecek, Allah'a hesap verecek.” diye tepki gösterdi. Bir kadın ise 'İnadına barış ve özgürlük' diyerek, ağladı.

Konuşmalardan sonra 3 cenaze defin işlemleri için Kabasakal, Küçükoba mezarlıklarına götürüldü.

Törene katılan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, her yerde inadına barış, adalet ve hesaplaşma diyerek yürüyeceklerini söyledi. "Sorumlular, bu ülkede 7 Haziran sonrası barışın önü açılmışken savaş başlatanlardır." diyen Yüksekdağ, “Evet canımızı yaktılar, kanımızı döktüler; parçalanmış evlatlarımızın, kardeşlerimizin cesetlerini, parçalarını toplattılar. Bu ülkeyi kana, gözyaşına boğdular. Ama hala kazamadılar ve kazanamayacaklardır. Böyle bir zulüm ve vahşet üzerinden asla kazanamayacaklar.” ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.