Header Ads

Ankara'da hayatını kaybeden Erol Ekici Erzincan'da toprağa verildi


Ankara'da yaşamını yitirenlerden 38 yaşındaki Erol Ekici, memleketi Erzincan'da gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Oğlunun tabutunu evinin önünde karşılayan yaşlı baba Halil Ekici, "Sana uzanan eller kırılsın" diyerek ağladı.

İstanbul'da inşaat işçisi, İnşaat-İş Sendikası üyesi Erol Ekici için merkeze 7 kilometre uzaklıktaki Beşsaray Köyü'nde cenaze töreni düzenlendi.

Halil ve Fatma Ekici çiftinin biri kız 5 çocuğundan en küçüğü olan Erol Ekici için Beşsaray Köyü Cemevi'nde yapılan törene CHP Erzincan Milletvekili Erdoğan Özyalçın, CHP İl Başkanı İsmail Arslan, TSO Başkanı Süleyman Sarak, Eğitim-Sen yöneticileri, çok sayıda kişi ve yakınları katıldı.

Cemevi dedesi Ahmet Uğurlu tarafından kıldırılan cenaze namazı ardından Ekici'nin tabutu omuzlara alınarak alkışlar arasında son kez babasının evine götürüldü.

Eşini 2 yıl önce kaybeden 85 yaşındaki baba Halil Ekici, "Sana uzanan eller kırılsın" diyerek gözyaşı döktü. Oğlunun tabutuna sarılan acılı baba güçlükle teskin edildi. Erol Ekici'nin kız kardeşi Arzu Güzel de tabuta sarılarak ağladı.

Yapılan dua ardından alkışlar arasında tekrar omuzlara alınan Erol Ekici'nin tabutu sloganlar eşliğinde mezarlığa götürüldü. Bekar olan Erol Ekici, Beşsaray köyü mezarlığında toprağa verildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.