Header Ads

Ankara'daki katliam Beyoğlu’nda protesto edildi: Katilleri tanıyoruz!

cha/dha

Ankara'da 86 kişinin ölümüne sebep olan patlama Beyoğlu’nda protesto edildi. Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüyen birçok sendika, sivil toplum kuruluşu ve dernek patlamayı protesto etti.

Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüyen grup, ‘Katil devlet hesap verecek', 'Devrim şehitleri ölümsüzdür’ şeklinde slogan atıp, ’Katilleri kınıyoruz faşist saldırı ve katliamlara karşı direneceğiz’ yazılı pankart taşıdı.

Patlama, Galatasaray Lisesi önünde oturarak protesto edildikten sonra basın açıklamasına geçildi.

Barış taleplerini ileten insanların içinde bomba patlatanların savaş ve kandan beslendikleri dikkat çekilen açıklamada, ‘’DİSK, KESK, TTB ve TMMOB’un çağrısıyla Ankara’da düzenlenen barış mitingi öncesinde kalabalık içinde peş peşe patlatılan bombalar sonucunda onlarca yoldaşımız hayatını kaybetmiş, yüzlercesi yaralanmıştır. Barış talebinden rahatsız olan malum güçler yine harekete geçmiş tek hedefleri barış taleplerini haykırmak olan on binlerce insanın içinde bomba patlatarak savaş ve kandan beslendiklerini bir kez daha göstermişlerdir. Bugün Ankara’da yaşanan vahşi katliamın sorumlularını uzaklarda aramaya gerek yoktur. 7 Haziran seçimlerini sonrasında kışkırtıcı ve saldıran politikalarını sürdüren her ağızlarını açtıklarında akan kan ve ölümler üzerinden siyaset yaparak oy avcılığı yapanlar katliamın asil sorumlularıdır.’’ denildi.

Yapılan protestonun ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.