Header Ads

Bugün TV ve Kanaltürk binasına kayyum girdi, yayınlar karartılmaya çalışıldı, polis protestoya müdahale etti

cha/dha

Mecidiyeköy'deki binalarında yayın yapan Bugün TV ve Kanaltürk televizyonların yayınları, binaya zorla giren polis ve kayyumlar tarafından karartılmaya çalışılıyor. Polisler eşliğinde kanalların ana kumanda odasına giren bazı şahıslar, yayını devralacaklarını söyleyerek yayını kesmeye çalıştı. Sabah kayyum yetkililerinin gelişini protesto etmek isteyenlere de biber gazı ve tazyikli su sıkıldı, 5 kişi gözaltına alındı.

Bugün TV'nin yayın akışını değiştirmek için yayın odasına gelen şahıslara Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros ve diğer yöneticiler engel oldu. Toros, yayın odasına giren şahıslardan kimlik ve görevlendirme yazılarını istedi. Kimliklerini açıklamayan ve herhangi bir yayın kesme kararı da gösteremeyen şahıslar, kanal yöneticilerini dışarı çıkartmaya çalıştı.

Daha sonra yayın odası girişine polisler geldi. Canlı yayın yapan ekibi engellemeye çalışan polisler de yayın odasından yöneticileri çıkarmaya çalıştı.

Bir mali müşavir olduğu öğrenilen şahıs yayını kesmeye çalışırken, Tarık Toros şahsa müdahale etti. Toros'un, "Hangi hakla benim yayınımı durduruyorsunuz? Kimsiniz, isminiz ne? Görev yazınız var mı?" sorularına cevap veremeyen şahıslar, ısrarla yöneticileri uzaklaştırmaya çalıştı.

Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erhan Başyurt da, yayın odasına gelerek şahıslara görevlerini ve yetkilerini sordu. Şahıslar, kanal ve gazete yöneticilerini cevap vermeden dışarı çıkarmaya çalıştı.

Yayın odasındaki bir kanal yöneticisi de, "Toplantıda kayyumlar 'yayını devralacağız' dedi." ifadelerini kullandı.

Kanal yöneticilerinin ısrarlı tepkileri üzerine şahıslar yayın odasından ayrılmak zorunda kaldı.

ARBEDE YAŞANDI

İpek Medya Grubu'nun Mecidiyeköy'deki binası önünde, şirketlere kayyum atanmasını protesto eden grup ile polis arasında arbede yaşandı.

Holding ve şirketlerine kayyum atanmasına tepki gösteren bir grup, gece boyunca Ortaklar Caddesi'ndeki İpek Medya Grubu binasında ve önünde bekledi.

Sabah erken saatlerde binanın önüne gelen Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet ekipleri, kayyum heyetinin içeri girişini engellemeye çalışan gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Grupla polis arasında yaşanan arbede sırasında 5 kişi gözaltına alındı. Daha sonra kayyum heyeti polis eşliğinde binaya girdi.

Binaya gelen CHP Milletvekilleri Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş ve Eren Erdem de yaşananlara tepki gösterdi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.