Header Ads

Demirtaş: Mitingleri iptal edebiliriz. Böyle acılı bir ortamda nasıl miting yapabiliriz ki?

cha

HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim çalışmaları kapsamında yapılacak mitingleri iptal edebileceklerini söyledi. Demirtaş, "Merkez Yürütme Kurulu, 1-2 gün içinde toplanacak, tartışacak. Şahsen görüş olarak kalabalık, büyük mitingleri gerekli görmüyorum. Seçim müzikli cıvıl cıvıl bir kampanya yürütebilmeyi biz de isterdik. Bunun koşulları yok." dedi.

Selahattin Demirtaş, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden HDP milletvekili adayı Kübra Meltem Mollaoğlu'nun yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Burada açıklama yapan Demirtaş, mitingleri iptal edebileceklerini söyledi.

Parti yöneticileri ile bu konunun görüşüleceğini anlatan Demirtaş, "Böyle acılı bir ortamda nasıl miting yapabiliriz ki? Kendi güvenliğimizi biz kendimiz de sağlayabiliriz. Bu konuda çok ciddi bir kaygı duymuyoruz. Tek bir kişinin canı bizim seçim başarımızdan ve mitinglerimizden çok önemlidir. Çok da gerek duymuyoruz işin doğrusu. Merkez Yürütme Kurulu, 1-2 gün içinde toplanacak, tartışacak. Şahsen görüş olarak kalabalık, büyük mitingleri gerekli görmüyorum. Seçim müzikli cıvıl cıvıl bir kampanya yürütebilmeyi biz de isterdik. Bunun koşulları yok. Bu acılı ortamda bunu yapabilmemiz mümkün de değil, doğru da değil. Partimizin Merkez Yürütme Kurulu nihai kararı verecektir. 1-2 gün içinde netleşir diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.