Header Ads

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB katliamın 1. haftasında yarın tüm illerde anma yapacak


Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği (TTB) Ankara Katliamı’nın (DİHA) birinci haftasında saat olan 10.04’te tüm Türkiye’de hayatını kaybedenler için anmalar gerçekleştireceğini açıkladı.

Ortak açıklamada şunlar ifade edildi:

‘Yastayız, isyandayız, unutturmayacağız’

“Ankara’da gür bir barış sesi çıkacak iken bu iradeye bomba konuldu. 10 Ekim 2015’te Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük katliamı başkent Ankara’da gerçekleştirildi.

“Olayın üzerinden 6 gün geçmesine karşın Başbakanlık kayıplarımızın adlarını açıklayamamıştır. Hükümeti bu skandala son vermeye ve bir an önce katliamda yaşamını yitirenlerin tümünün adlarını kamuoyuna açıklamaya çağırıyoruz.

“Saraylarını, saltanatlarını kurtarmak için Türkiye’yi kanlı bir sürecin içine çekenlere karşı ülkenin dört bir yanından gelen on binlerin buluştuğu, aynı horona halaya durarak “Emek-Barış- Demokrasi” dediği bu alanın ismi bizim için artık Emek- Barış ve Demokrasi Meydanı’dır.

“Bizler emek ve meslek örgütleri olarak, tüm dost kurumlarla beraber arkadaşlarımızın anısını ve mücadelesini yaşatmak için her zaman bir arada olacağız, her zaman omuz omuza olacağız!

“Ankara Katliamı’nda kaybettiğimiz insanlarımızı, katledişlerinin yedinci gününde anmak için 17 Ekim Cumartesi günü saat 10.04’te bütün illerde anmalar gerçekleştireceğiz.

“Yastayız, İsyandayız, Unutturmayacağız!”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.