Header Ads

Diyarbakır'da IŞİD operasyonu: 2 polis ve 7 IŞİD üyesi öldü, 12 IŞİD üyesi yakalandı

cha/dha

Diyarbakır’da polisle çatışmaya giren 7 IŞİD mensubu hayatını kaybetti. Çatışmada 2 polis de yaşamını yitirdi.

Diyarbakır’da IŞİD mensuplarıyla güvenlik güçleri arasında gece 02:30’da başlayan çatışmalar sona erdi.

Alınan bilgilere göre, güvenlik güçleri, IŞİD’lilerin bulunduğu değerlendirilen 17 ayrı adrese gece 02.30’da operasyon düzenledi.

Kayapınar ilçesi Huzurevleri bölgesindeki 3 ayrı bahçeli villada çatışma yaşandı. Villanın kapısının önündeki polislere bomba atılması sonucu özel harekat memurları Sadık Özkan ile Gökhan Çakıcı hayatını kaybetti.

Yaklaşık 7 saat süren çatışmada 7 IŞİD’li öldürüldü.

Yaralı 5 polis, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Diyarbakır Valiliği, kentte IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda polis memurları Gökhan Çakıcı ile Sadık Özkan'ın hayatını kaybettiğini, 5 emniyet mensubunun yaralandığını ve 7 IŞİD üyesinin hayatını kaybettiği , 12 örgüt mensubunun da gözaltına alındığını açıkladı.

 Açıklamada, şöyle denildi:

"Diyarbakır'da DAEŞ terör örgütü mensuplarının yakalanmasına yönelik 26.10.2015 günü sabah saatlerinde çok sayıda ev ve işyerine eş zamanlı olarak operasyon düzenlenmiştir. Düzenlenen operasyonda Kayapınar İlçesi Huzurevleri Mahallesi'nde bir adreste çatışma çıkmış, çatışmada polis memurları Gökhan Çakıcı ve Sadık Özkan şehit olmuştur. Devam eden çatışmada 5 emniyet mensubu yaralanmış, tedavileri kaldırıldıkları hastanelerde devam etmekte olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Düzenlenen operasyonda 7 terörist etkisiz hale getirilmiş ve 12 örgüt mensubu yakalanarak gözaltına alınmıştır. Ayrıca yapılan aramalarda çok miktarda silah, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.