Header Ads

Ebru Mavi ve Seyhan Yaylagül için Elbistan’da cenaze töreni düzenlendi


ajanslar

Ankara’da ‘Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ için toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Ebru Mavi ile Seyhan Yaylagül için Elbistan’da cenaze töreni düzenlendi.

Akşam saatlerinde Ankara’dan Elbistan’a getirilen cenazeler, cemevi girişinde yüzlerce kişi tarafından sloganlar eşliğinde karşılandı. Elbistan’a ilk olarak Seyhan Yaylagül’ün cenazesi getirildi. Üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Ebru Mavi’nin cenazesi ise gece saatlerinde Elbistan’a ulaştı.

Patlamada hayatını kaybeden Seyhan Yaylagül ve Ebru Mavi için sabah saatlerinde Elbistan Cemevi önünde cenaze töreni düzenlendi. Törene Yaylagül ve Mavi’nin yakınları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazelerin tören alanına getirilmesinin ardından ise kalabalıktan Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yükseldi. 20 yaşında hayatını kaybeden Ebru Mavi’nin annesi Hatice Mavi, kızının tabutuna sarılarak ağlarken, Seyhan Yaylagül’ün ablası Meryem Yıldız ve yakınları da ağıtlar yaktı.

Konuşmaların ardından Seyhan Yaylagül’ün cenazesi kadınlar tarafından omuzlara alınarak cenaze aracına götürüldü. Yaylagül’ün cenazesi, eşinin memleketi olan Malatya’nın Kürecik Mahallesi’ne bağlı Dümüklü mezrasında toprağa verilmek üzere götürülürken, Ankara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Ebru Mavi’nin cenazesinin de doğum yeri olan Tapkırankale Mahallesi’nde yarın defnedileceği öğrenildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.