Header Ads

Hasan Cemal'e açılan 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' soruşturmasına takipsizlik kararı

cha

Gazeteci Hasan Cemal hakkında ‘Heyy sen!’ başlıklı köşe yazısında Cumhurbaşkanı'na hakaret suçuyla açılan soruşturmada takipsizlik verildi.

Hasan Cemal hakkında benzer içerikli iki köşe yazısı nedeniyle iki ayrı soruşturma açılmıştı.

Cumhurbaşkanı'na hakaretle suçlanan Cemal hakkındaki bir soruşturma tamamlandı. Basın Savcısı Emin Aydinç, ‘Heyy sen!’ başlıklı köşe yazısı nedeniyle Cemal hakkında takipsizlik kararı verdi.

Savcılığın takipsizlik kararının Başsavcılığa gönderildiği belirtildi. Başsavcılık bu kararı onaylarsa dosya kapanacak ancak Başsavcılık iddianame düzenlenmesini de isteyebilir.

‘Akan kanın bir numaralı sorumlusu, Saray’daki Sultan’dır, nokta’ başlıklı köşe yazısı nedeniyle ise Basın Savcısı Umut Tepe’nin yürüttüğü soruşturma ise devam ediyor.

Cemal , takipsizlik verilen köşe yazısında “Heyy sen! Bak, şimdi oluk gibi kan akıyor. Ve sen hâlâ televizyon ekranlarında ‘400 milletvekili’nden söz edebiliyorsun. Yazıktır, günahtır. Hiç mi vicdanın sızlamıyor?. İnsan ne söyleyeceğini şaşırıyor. Ama bir noktayı bir kez daha vurgulamaktan beni hiçbir şey alıkoyamaz. Heyy sen! Akmakta olan kanın baş sorumlusu sensin. Bunca yıldır iktidarda olduğun için sensin. Çözüm sürecinin gereğini yapmadığın için sensin.” ifadelerine yer vermişti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.