Header Ads

Hrant Dink soruşturmasında mahkemeye sevk edilen 9 polis serbest bırakıldı

cha

Agos Gazetesi Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 9 polis serbest bırakıldı. Daha önce farklı bir suçlama ile tutukluluğu bulunan Ramazan Akyürek ve 4 polisin ise tutukluk hali devam edecek.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetiyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Savcısı Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturmada tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 9 polis serbest bırakıldı.

Savcının 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tasarlayarak öldürme, resmi belgeyi bozma, yok etme veya gizleme' suçlamalarıyla tutuklanmasını talep ettiği eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek hakkındaki suçlamalar delil yetersizliği sebebiyle reddedildi.

Yine 'suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma ve tasarlayarak öldürme' suçlamalarıyla tutukluluğu istenen diğer 9 polis de tüm suçlamalardan serbest kaldı.

2. Sulh Ceza Hakimi Durmuş Karaçalı tarafından verilen kararda tüm şüpheliler için mevcut delil durumunun tutukluluk tedbiri için yeterli olmadığını kaydedildi.

Daha önce 'ihmali davranış sebebiyle ölüme sebebiyet vermek' suçlamasıyla tutukluluğu bulunan aralarında Ramazan Akyürek’in de bulunduğu 4 polisin ise tutukluluk halleri devam edecek.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.