Header Ads

‪#‎istanbulartnews‬ Ekim sayısı çıktı!


Zirvedeler, dünyanın tüm ünlü yıldızları onların gözleriyle dünya tarihinde iz bırakacak ikonlara dönüşüyorlar. Mert & Marcus Londra, İbiza, arada İstanbul derken, nerede, ne yaparlarsa yapsınlar geride son derece güçlü imajlar bırakıyorlar. Baş döndüren, nefes kesici güzellikte, kusursuz kareler... Dünyanın en ünlü moda fotoğrafçılarından Mert & Marcus gerçekte kim? Onlarla, Mert ile Ankara’dan çocukluk arkadaşı olmamızın verdiği yakınlıktan doğan çok özel sohbet gerçekleştirdik. Mert & Marcus ilk defa bütün içtenlikleriyle ışıltılı dünyalarını, o dünyanın arkasını anlattılar ve ilk tanıştıkları günden bugüne sonu gelmeyen ‘hayallerini’ paylaştılar. Söyleşi ‪#‎ianchronicle‬'da. ‪

Ortadoğu uzun süredir çatışmaların ortasında olmasına rağmen bir yandan da sanat pazarını hareketlendirebiliyor. Bölgede şu günlerde bienaller ve sanat fuarları birbiri ardına sıralanıyor. Bu huzursuzluk ortamında sanat takvimi nasıl bu kadar dolabiliyor? Detaylı yazı ‪#‎istanbulartnews‬'de.

Ramazan Bayrakoğlu, 2013 yazında anlaştığı Parisli ünlü galeri Lelong’da ilk kişisel sergisini açtı. 10 Ekim’e dek devam edecek olan “Huzursuz” adlı sergi, sanatçının ifadesine göre başlığını ülkenin giderek daha da tahmin edilemez, tehlikeli ve mutsuz bir şekle bürünen ruh halinden alıyor. Sanatçıyla söyleşimiz ‪#‎istanbulartnews‬'de.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 14. kez düzenlenen Filmekimi’nin İstanbul ayağı bu sene 11 Ekim'e kadar huzurlarınızda. Detaylar ‪#‎ianchronicle‬'da.

Kavramsal çerçevesini “TUZLU SU: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori” olarak duyuran İstanbul Bienali’nin, İstanbul bienalleri tarihinin en zayıfları arasında anılmaya aday olduğunu şimdiden söylemem gerek. Üzülerek belirtmeliyim ki, bugüne kadarki hiçbir bienal, böylesi bir kavramsallaştıramama sıkıntısı görmedi. "14. Bienal’de kavramsallaştırma sıkıntısı" ‪#‎istanbulartnews‬'de.

‪#‎istanbulartnews‬'i online olarak http://www.pandora.com.tr/yayinevi/istanbul-art-news/8888 adresinden satın alabilirsiniz.

Gazetemize havale ile abone olmak için abone@istanbulartnews.com adresinden
Abone Formu ve banka hesap bilgilerimizi isteyiniz.

https://www.facebook.com/IstanbulArtNews
https://twitter.com/istanbulartnews

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.