Header Ads

Kayyum yönetime geçti, Bugün ve Millet gazetesi 'yandaş' oldu

cha/evrensel

Bugün ve Millet gazetesinin yayın politikaları, polis eşliğinde kayyum tarafından el konmasının ardından tamamen değişti. Gazetelerin sayfalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun fotoğrafları süsledi. Gazetelerde muhalefetin söylemlerine ilişkin hiçbir haber yer almadı.

Bugün gazetesinin manşetinde ‘Cumhur Meydanda’ başlığı ile Cumhuriyet kutlamalarında çekilen, içinde Erdoğan’ın ve Davutoğlu’nun da bulunduğu fotoğraf yer aldı. Bu haberin hemen altında ise ‘Diyarbakır’dan barış mesajı’ başlığı ile Davutoğlu’nun Diyarbakır mitingine yer verildi.

Tek bir köşe yazısının çıkmadığı gazetede, muhalefetten hiçbir liderin beyanatına yer verilmedi. Gazetenin 11, 12 ve 13. sayfalarının tamamı Erdoğan’ın, Davutoğlu’nun ve AKP'lilerin söylemlerine ayrıldı.

Millet gazetesi de Bugün’den farklı çıkmadı. Bu gazetenin de yayın çizgisi bir anda değişti. Gazetede iktidar dışındaki hiçbir sese yer verilmedi. Manşetinde ‘Türkiye tek yürek’ başlığı ve Erdoğan’ın fotoğrafı yer aldı. Bu haberin hemen altında ise yine Davutoğlu’nun Diyarbakır mitingine yer verildi, ‘Diyarbakır’dan kardeşlik mesajı’ başlığı atıldı. Hiçbir köşe yazısının yer almadığı gazetenin iç sayfalarının tamamı da Erdoğan, Davutoğlu ve AKP'lilere ayrıldı.Bugün gazetesine polis eşliğinde kayyumların el koymasının ardından Özgür Bugün gazetesi yayın hayatına başladı.

‘Kayyum Kıyımı’ manşetiyle çıkan gazetede, dün kayyum Hasan Ölçer’in kendisine itiraz eden Bugün gazetesi muhabirlerinin ve müdürlerini işten çıkarması yer alıyor. Gazete bürosunda yelekli organize polislerinin fotoğrafına yer verilen gazetede, tüm şirketlerine kayyum atanan iş adamı Akın İpek’in konuşmaları ve Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros’un yaşadıklarını anlatan sözlerine yer veriliyor.

Sekiz sayfa yayınlanan Özgür Bugün gazetesi, muhalefet partilerinin kayyum tepkileri de yer alıyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.