Header Ads

Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi bu ateş çemberinden çıkarmamız, birbirimizi kucaklamamız lazım


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahan mitingini gerçekleştirmek üzere geldiği Kars’ta, yağmura rağmen çarşıyı gezdi, esnafla sohbet etti, vatandaşlarla kucaklaştı.

Seçim bürosunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Karslılarla beraber olmaktan son derece mutluyum. İnanıyorum ki 1 Kasım’da Kars tarih yazacak. Sadece Kars’ın değil, Türkiye’nin sorunlarını çözmeye hazır parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Türkiye’nin en temel sorunlarını çözecek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu bağlamda, Kars’ın ve Karslıların bize güç ve destek vermesi lazım. Kars bizim tarihimizin, bizim kültürümüzün çok önemli bir parçasıdır. Peyniriyle sadece Türkiye’nin değil, dünyada da ünlü bir şehrimizdir. Serhat Kars olarak da tanıyoruz Kars’ımızı. Bu nedenle 1 Kasım’da Kars’ın ve Karslıların Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyük bir teveccüh göstereceğine inanıyorum ve onlara güveniyorum” dedi.

Gazetecilerin Oslo görüşmeleriyle ilgili sorularını da yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “O belgeler açıklandı. Televizyonlarda, gazetelerde yer aldı. Size sadece şunu söylemek isterim. Türkiye’de adına ne derseniz deyin, ister Kürt sorunu, ister terör sorunu, ister başka bir sorun, ister toplumsal sorun, bu sorunu Cumhuriyet Halk Partisi dışında hiçbir parti çözemez. Hiçbir parti. Eğer vatandaşlarımız bu sorundan mağdurlarsa, bu sorunun biran önce çözülmesini istiyorlarsa oy verecekleri tek parti var. O da Cumhuriyet Halk Partisi’dir” diye konuştu.

Türkiye’nin Cumhuriyet tarihinin en büyük krizlerinden birisini yaşadığını savunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ”Bakın ben bunu açık yüreklilikle söylüyorum. 13 yılda çözemediler. 13 yılda. Ben 4 yılda çözeceğim diyorum. Türkiye’yi terör belasından, Orta Doğu bataklığından kurtaracağım. Bunun olması lazım. Yazık günah bu ülkeye, gencecik fidan gibi çocuklarımız hayatlarını kaybediyorlar. Yazık günah değil mi? Bir arada barış içerisinde yaşamak varken, bu kavga neden? Kavgadan bıktık. Siyasetteki gerginlikten de bıktık. Yeter artık bu ülkede biraz huzur istiyoruz, refah istiyoruz. İşsizlik istemiyoruz, yoksulluk istemiyoruz. Bunun mücadelesini ben veriyorum. Bu mücadeleye destek kim veriyorsa gelsin Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altına. Eski algılarımızı, eski düşüncelerimizi değiştirelim artık. Türkiye öyle bir noktaya geldi ki Cumhuriyet tarihinin en büyük krizlerinden birisini yaşıyor. Türkiye’yi kim yönetiyor Allah aşkına? Kim yönetiyor şimdi? Bir yönetim boşluğu var Türkiye’de, yazık günahtır. Biz Cumhuriyeti bunun için mi kurduk? Çocuklarımızı bunun için mi yetiştirdik? Kavga için mi? Hayır! Hayır daha refah, refah düzeyi yüksek toplum için biz mücadele ediyoruz. Çocuklar iyi okusun, iyi eğitim alsınlar, iyi yaşam koşulları olsun. Vatandaşımız huzur içinde olsun, neredeyse cadde de, sokakta birbirimize selam veremez hale geldik. Kim yaptı bunu? 13 yılda toplum bu noktaya geldi. Yazık, günahtır. Türkiye’yi buradan çıkarmamız lazım. Bu ateş çemberinden çıkarmamız lazım. Birbirimizi kucaklamamız lazım. Acımızı paylaşmamız lazım. Eğer bunu yaparsak çok önemi mesafe kat etmiş olacağız. Bu manada Karslılardan destek istiyorum” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, partisince Ardahan'da düzenlenen mitingde konuştu.

Yağmura rağmen alanda toplanan kalabalığa hitap eden Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından milletvekili adayları Öztürk Yılmaz ve ile beyaz güvercin uçurdu.

Seçim otobüsünün üzerinden vatandaşlara karanfil atan Kılıçdaroğlu, kendisine yoğun ilgi gösteren Ardahanlılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.