Header Ads

Oyuncu Tomris İncer hayatını kaybetti


Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris İncer, bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede 67 yaşında yaşamını yitirdi. Usta oyuncunun ölüm haberini Twitter hesabından duyuran oyuncu Levent Kazak, İncer'in fotoğrafını "Büyük bir ustayı kaybettik. O sahneye, sahne de ona aşıktı. Güle güle" notuyla paylaştı.

16 Mart 1948 Bulgaristan doğumlu olan Tomris İncer çeşitli tiyatro, dizi ve sinemalarda rol aldı. 1974 yılında istanbul Şehir Tiyatroları kadrosuna giren sanatçı birçok farklı proje ile izleyici karşısına çıktı. Oyunculuk kariyeri boyunca, Adana Altın Koza Film Şenliği, Ankara Uluslararası Film Festivali, Sadri Alışık Ödülleri, Afife Tiyatro Ödülleri gibi ödüllere layık görülen sanatçı, ağustos ayında yayımlanan videoyla sevenlerine seslenerek iyi olduğunu ve moralinin yüksek olduğunu söylemişti.

İncer’in vefatının ardından Engin Alkan, Fırat Tanış, Çiçek Dilligil, Yekta Kopan, Cem Davran ve Nurgül Yeşilçay’ın da aralarında bulunduğu birçok isim paylaştıkları mesajlarla üzüntülerini dile getirdi. Sanatçının Foça'da son yolculuğuna uğurlanacağı belirtiliyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.