Header Ads

Sedat Peker Rize'de 'teröre lanet' mitingi düzenledi, Erdoğan'a destek verdi

cihan

Sedat Peker memleketi Rize’de düzenlediği 'Teröre lanet, şehidine sahip çık' mitinginde hemşehrilerine seslenerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiğini açıkladı. Peker, hakkında yapılan eleştirilere ise 'Ben hiçbir zaman kemik yalamadım." dedi.

Rize Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge Rize’den ve il dışından çok sayıda kişi katıldı. İlahiler ve marşlar eşliğinde başlayan mitingde ilk önce dua okundu. Miting alanında Sedat Peker ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yan yana resimlerinin olduğu afişler dikkat çekti.

Mitingde konuşan Sedat Peker, Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı ihanetlerin ardından Almanya’nın bulunduğunu belirterek, alınacak intikamda merhamet edilmeyeceğinin altını çizdi.

Peker, PKK aleyhinde atılan sloganlar üzerine, PKK’nın Türk milletinin hedefi olamayacağını belirtti.

Sedat Peker, konuşmasında miting öncesi MHP tarafından aleyhinde yapılan açıklamalara cevap verip, MHP Genel Başkan Yardımcılarından Şefkat Çetin’i eleştirdi.

Peker, dostlarının Recep Tayyip Erdoğan’ı neden desteklediği yönündeki soruları ile karşılaştığını ifade edip, Erdoğan’ı destekleme gerekçesini şöyle anlattı: “İster beğenirsiniz ister beğenmezsiniz. İster seversiniz ister sevmezsiniz. Ancak ortada bir gerçek var. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kaderi ile Recep Tayyip Erdoğan’ın kaderi birlikte devam etmektedir. Recep Tayyip Erdoğan’a diz çöktürürlerse bu devlete de diz çöktürecekler. Bunu göremiyor musunuz. Bu görev bize vatanseverliğimizin yüklediği bir misyondur. Bunu yapmak zorundayız. Ancak birkaç yıl sonra devletin kasasında 1 trilyon dolar olur. 2 milyon km menzilli füzeler yaparız. Kendi nükleer santrallerimizi kurduktan sonra Tayyip Erdoğan’ı sevmiyorsanız buyurun sevmeyin. Sevmek isteyenler sevmeye devam etsin. Soruyorlar bana senin düşüncen ne. Yüce rabbimiz biliyor. Ben kendisini seviyorum.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.