Header Ads

Gözde Akdoğan, Gülbahar Aydeniz, Onur Tan, Sezen Vurmaz ve Umut Tan Malatya'da toprağa verildi

ajanslar foto: chp

Ankara’daki patlamada ölen Gülbahar Aydeniz, Sezen Vurmaz, Umut Tan, Onur Tan ve Gözde Akdoğan, yoğun katılımın olduğu cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

CHP Gençlik Kolları üyeleri Gülbahar Aydeniz, Umut Tan, Onur Tan, Gözde Aslan ile Malatya Vergi Dairesi Başkanlığında görevli olduğu öğrenilen Sezen Vurmaz'ın cenazeleri, Şehir Mezarlığı'na getirildi.

Cenaze namazı öncesi morgdan alınan 5 kişinin cenazesi omuzlarda taşınarak musalla taşlarına yan yana dizildi. Aileler cenaze namazı öncesi son kez evlatlarının tabutlarına sarılarak göz yaşları döktü.

Malatya şehir mezarlığında düzenlenen cenaze törenine, TBMM Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan yardımcıları ve çok sayıda milletvekili, siyasi parti temsilcisi katıldı.

Törene katılan TBMM Başkanı İsmet Yılmaz protesto edildi.

Hayatını kaybedenlerin aileleri tarafından, cenazede slogan atan gruba, provokasyonlara gelinmemesi ve sağduyulu davranılması konusunda çağrıda bulunuldu.

Cenazeler kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Aydeniz, Aslan ve Vurmaz’ın cenazeleri Şehir Mezarlığı’nda, amca çocukları Umut ve Onur Tan ise Yeşilyurt ilçesi Uğrak Mahallesi Mezarlığı’nda defnedildi.GÜLBAHAR’IN TABUTUNA GELİNLİĞİ KONULDU

Ankara’daki patlamada hayatını kaybeden CHP üyesi Gülbahar Aydeniz’in cenazesi de gözyaşları içinde toprağa verildi. 30 yaşındaki Gülbahar Aydeniz, İnönü Üniversitesi’nde kamu yönetimi bölümünü bitirmişti. Yakınları tabutunun üzerine gelinliğini koydu. Omuzlarda taşınarak musalla taşına konulan Gülbahar Aydeniz’in naaşına sarılan ailesi ağıtlar yaktı.

Gülbahar Aydeniz’in, sosyal medya hesabında son yaptığı paylaşımlar arasında şu ifadesi dikkat çekti: “Güzel ülkem kan gölü mahşer yeri gibisin. Ne çirkin varlıklar sürüsü ne de onların çirkin davranışları bu Ülkeyi bölemeyecek.”

Gülbahar Aydeniz, son olarak Malatya’da HLH hastası Azra bebeğin yaşam mücadelesi için başlatılan kampanyanın en sıkı destekçisi olmuştu.

ANNE SEZEN VURMAZ TOPRAĞA VERİLDİ, KIZI AĞIR YARALI

Ankara’daki saldırıda hayatını kaybeden kişilerden biri de Malatya Vergi Dairesi’nde çalışan Sezen Vurmaz’dı. Aynı saldırıda 15 yaşındaki kızı Özden Vurmaz da ağır yaralandı. Sezen Vurmaz’ın futbolcu oğlu Malatya Yeşilyurtspor takımın futbolcusu Onur Vurmaz acı haber üzerine yıkıldı. Bölgesel Amatör Lig’de top koşturan Onur Vurmaz annesini toprağa verirken kardeşinden gelecek iyi haberi beklemeye başladı.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.