Header Ads

Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş gözaltına alındı

cihan

Attığı tweetler nedeniyle hakkında yakalama kararı verilen Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, gazete binasında gözaltına alındı.

Mesai arkadaşları Bülent Keneş’i alkışlar ve ‘özgür basın susturulamaz’, ‘Bülent abi Allah’a emanet’ sloganlarıyla uğurladı.

Polis aracına binen Bülent Keneş, önce  kontrolünden geçirildi.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi'ne getirilen Bülent Keneş, sağlık kontrolünün ardından kendisini bekleyen meslektaşlarının, "Bülent Bey, neler söyleyeceksiniz?" sorusuna, Keneş, "Ne söyleyeyim? Memleketin geldiği hal...İnşallah yeniden demokrasi ve hukuk devleti olacağız. Bu mücadeleden de vazgeçmeyeceğiz. Kimse de vazgeçmesin." cevabını verdi.

Bülent Keneş, daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Gözaltına alınmadan önce Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Bülent Keneş, dünden itibaren yaşadıkları şöyle anlatmıştı:

“Dün ifadeye çağrıldım. İfadeden sonra tutuklama talebiyle 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildim. Hakim bey adli kontrol kaydıyla kalmama karar verdi. Aynı saatlerde dünya çapında bir isim olan Hakan Şükür başka bir salonda ifade vermiş, bunu sonradan öğrendim. Bu sabah da meslek duayene Necati Doğru beyefendi ile Uğur Dündar beyefendinin hapis cezasına çarptırıldığını öğrendik.

Dün serbest kaldığım için normal hayatıma döndüm. Akşama doğru savcının talebi üzerine 5. Sulh Ceza Hakimliği’nin tutuklama amaçlı yakalama kararı verildiğini öğrendik. Yapılması gereken işlerimiz var. Normal mesaimize devam ediyoruz. Eğer yakalama konusunda bir talimat varsa buyursun gelsinler, ben buradayım. Utanacak bir şey yapmış değilim. 10 binlerce yazdığım tweet var. Bugüne kadar hiçbirini silmiş değilim. Tek hatam şuydu; Türkiye’yi hala demokratik bir hukuk devleti sanmamdır.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.