Header Ads

Alevi derneklerine Emniyet'ten uyarı: IŞİD saldırabilir

foto: slate

Ankara Emniyeti'nin, Alevi Bektaşi Federasyonu ve Alevi Kültür Dernekleri üyelerini çağırarak,“Size IŞİD saldırabilir. Kendi güvenliğinizi alın, biz de alıyoruz” şeklinde uyarı yaptığı iddia edildi.

Alevi Bektaşi Federasyonu’nun internet sitesinde de yer alan habere göre, Ankara Emniyeti’nin bazı Alevileri çağırarak IŞİD’in saldırı düzenleyeceğini söylediği, bu konuda uyarılarda bulunduğu belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Emevi camisinde namaz kılamayanlar şimdi Türkiye’de Alevileri emniyet güçleri aracılığı ile açıktan tehdit ediyor.Korkmuyoruz sizden! Anlayın bunu artık. Alacağınız canımız Pir Sultan Abdal’ın, Nesimi’nin ve tüm bu YOL uğruna bedel ödemiş cümle canlarımızın canından daha kıymetli değildir. Ama şunu bilinki bizlerin varlığından korktuğunuzu çok belli ediyorsunuz. Her halinizden anlaşılıyor.

Suriye’deki Alevileri, çetelerinize öldürterek bitiremediniz, Silvan, Cizre, Suruç, Ankara’da Kürtleri, Sosyalistleri, Alevi ve tüm ezilenleri güvenlik güçlerinizin eli ile öldürerek bitiremediniz. Halkı din iman diyerek dolandırmaya devam ediyorsunuz, şimdi de çetelerinize Türkiye’deki Alevilere saldırın emri veriyor sonra da Alevileri uyarıyorsunuz öylemi?

Tüm bunları artık biliyoruz, Türkiye halkları biliyor. Bu nedenle çetelerle ilişki kurmaktan, onları beslemekten, katillerden medet ummaktan vazgeçin. Çocukları, kadınları, yaşlı ve sivil insanları katletmekten vazgeçin artık. Siz Türkiye’nin çakma Hitler'i olsanız ne olur? Elinize ne geçecek söyler misiniz?

Ankara Emniyeti ve Türkiye içişleri bakanlığı başta olmak üzere AKP hükümetinin uygulamaları ve icraatlarını şiddetle kınıyoruz. Bu tehditlerin hesabını veremeyeceklerini ve sandıkta oy almakla adaletin aynı şey olmadığını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da AKP nin Türkiye vatandaşlarına gönderdiği mektuplar aracılığı ile kendilerini siyasi parti üstü ve devlet olarak göstermeye çalışmaktadır. Bu mektuplar Türkiye dış temsilciliklerininde AKP'nin emrine girdiği ve tüm devlet memurlarının artık AKP memuru olduğunu açıkça göstermektedir. Federasyonumuza ulaşan yüzlerce vatandaşın şikayeti üzerine ve kişilik hakları çerçevesinde AKP nin yurt dışındaki seçmenlere gönderdiği mektupları da kınıyor ve bu mektupların tekrar etmemesi için uyarıyoruz.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.