Header Ads

Ankara, Eskişehir, Kayseri, Konya ve Sivas milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na destek

gerçek gündem

CHP'nin İç Anadolu Bölgesi milletvekilleri de bir basın bildirisi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteklerini açıkladılar.

CHP Ankara milletvekillerinden CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, Ayşe Gülsün Bilgehan, Murat Emir, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu , Aylin Nazlıaka, Şenal Sarıhan, Nihat Yeşil, Necati Yılmaz; Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer, Gaye Usluer, Cemal Okan Yüksel, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt, Sivas Milletvekili Ali Akyıldız basın bildirisi ile Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerini açıkladılar.

Basın bildirisinde şöyle denildi;

"Partimizin olağan kongre süreci devam ederken yapılan olağanüstü kongre taleplerini doğru ve gerekli görmüyoruz. CHP Genel Başkanlığı için yeni adaylar olmasını demokratik zenginlik olarak değerlendirirken, Genel Başkanımız Sayın emal Kılıçdaroğlu’nun parti içi demokrasiyi yerleştirmek için yaptığı özverili çalışmaları önemsiyoruz. Olağan kurultay sürecinin de demokratik koşullar içerisinde geçeceğine inanıyor , Ankara, Eskişehir, Kayseri ,Konya ve Sivas milletvekilleri olarak Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz."

Listede Kılıçdaroğlu'nu destekleyen Genel Başkan Yardımcısı olan iki isim yani Haluk Koç ve Tekin Bingöl ile Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer yer almıyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.