Header Ads

Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: O kurşun, kardeşimiz Tahir Elçi 'ye değil Türkiye'ye sıkıldı

cha/bbc

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ile alakalı sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Feyzioğlu, “O kurşun, kardeşimiz Tahir Elçi 'ye değil Türkiye'ye sıkıldı. Bu hain saldırının amacına ulaşmasına izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı. Feyzioğlu, ayrıca tüm baro başkanlarını Diyarbakır’a davet etti.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu yaptığı yazılı açıklamada, sıkılan kurşunun tüm Türkiye’ye sıkıldığını ve Diyarbakır Baro Başkanımız Av. Tahir Elçi’nin hain bir saldırı sonucu katledildiğini söyledi.

Başsağlığı dileklerinde bulunan Feyzioğlu, “Bu menfur saldırının sadece Başkanımız Tahir Elçi’ye yönelik olmadığı, ülke barışına, birliğine, dirliğine ve kardeşliğimize yapılan bir saldırı olduğu açıktır. Bu kurşun sadece kardeşimize değil, tüm Türkiye’ye sıkılmıştır, hepimize sıkılmıştır. Bize düşen tüm dünyaya birliğimizi, kardeşliğimizi hiç kimsenin bozamayacağını, hiçbir alçak saldırının bu amaca ulaşamayacağını göstermektir.” ifadelerini kullandı.

Kendisi ve yönetim kurulu üyelerinin Diyarbakır’a gideceğini açıklayan Feyzioğlu, tüm baro başkanlarını da Diyarbakır’a davet etti.

Feyzioğlu CNN Türk televizyon kanalında da, "Çatışmaların Tahir Elçi öldürüldükten sonra çıktığına dair bilgi aldık" dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.