CHP'den seçilen 134 milletvekilinin tam listesi


CHP, 1 Kasım seçimlerinde ise resmi olmayan sonuçlara göre 12 milyon 108 bin 801 oy alarak yüzde 25,31'le milletvekili sayısını 134'e çıkardı. CHP, 7 Haziran'daki milletvekili genel seçiminde yüzde 24,95 oy oranı ile 132 milletvekili kazanmıştı.

CHP, 7 Haziran seçimlerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli ile Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Rize, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van ve Yozgat'ta milletvekili çıkaramamıştı.

Parti, dünkü seçimde Niğde, Ardahan ve Tunceli'den birer vekil çıkardı ancak Erzincan'daki 1 vekilliği kaybetti.

1 Kasım seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre 20 kadın aday parlamentoya girdi.

CHP'nin pazar günü yapılan seçimde resmi olmayan rakamlara göre çıkardığı milletvekilleri ile seçim bölgeleri şöyle:

Adana: Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslu Pehlivan.

Afyonkarahisar: Burcu Köksal

Amasya: Mustafa Tuncer.

Ankara 1. Bölge: Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu.

Ankara 2. Bölge: Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil.

Antalya: Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök.

Ardahan: Öztürk Yılmaz.

Artvin: Uğur Bayraktutan.

Aydın: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız

Balıkesir: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça.

Bartın: Muhammet Rıza Yalçınkaya.

Bilecik: Yaşar Tüzün.

Bolu: Tanju Özcan.

Burdur: Mehmet Göker.

Bursa: Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu.

Çanakkale: Muharrem Erkek, Bülent Öz.

Çorum: Tufan Köse.

Denizli: Melike Basmacı, Kazım Arslan.

Edirne: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan.

Eskişehir: Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel.

Gaziantep: Akif Ekici, Mehmet Gökdağ.

Giresun: Bülent Yener Bektaşoğlu.

Hatay: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem.

Isparta: İrfan Bakır.

İstanbul 1. Bölge: Şafak Pavey, Gamze Akkuş İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan, Yakup Akkaya.

İstanbul 2. Bölge: Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer Ayata, Gülay Yedekci, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin.

İstanbul 3. Bölge: Bihlun Tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu, Sibel Özdemir.

İzmir 1. Bölge: Selin Sayek Böke, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit, Murat Bakan.

İzmir 2. Bölge: Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır, Atila Sertel.

Kayseri: Çetin Arık.

Kırklareli: Turabi Kayan, Vecdi Gündoğdu.

Kocaeli: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan.

Konya: Mustafa Hüsnü Bozkurt.

Malatya: Veli Ağbaba.

Manisa: Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer.

Mersin: Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar, Aytuğ Atıcı, Serdal Kuyumcuoğlu.

Muğla: Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir.

Niğde: Ömer Fethi Gürer.

Ordu: Seyit Torun.

Sakarya: Engin Özkoç.

Samsun: Kemal Zeybek, Hayati Tekin.

Sinop: Barış Karadeniz.

Sivas: Ali Akyıldız.

Tekirdağ: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü.

Tokat: Kadim Durmaz.

Trabzon: Haluk Pekşen.

Tunceli: Gürsel Erol.

Uşak: Özkan Yalım.

Yalova: Muharrem İnce.

Zonguldak: Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Başka Haber Designed by Templateism.com Copyright © 2014

Blogger tarafından desteklenmektedir.