Header Ads

CHP'den Tahir Elçi mesajları: Bu kurşun barışa sıkılmıştır. Bu açıkça bir suikasttır

Başka Haber

CHP'den Kemal Kılıçdaroğlu ve  çok sayıda milletvekili Twitter hesaplarından Tahir Elçi'nin öldürülmesini kınadı.

Tweetler şöyle:

Kemal Kılıçdaroğlu: "Çatışma istemiyoruz" diye haykırmanın karşılığı ölüm olmamalıydı. Tahir Elçi'yi ve polisimizi katleden güçler hesap vermelidir.

Sezgin Tanrıkulu: Kendim ölmüş gibiyim.
Dün akşam konuşmuştuk.
Lanet olsun sana kıyanlara...
#TahirElçi

İlhan Cihaner: En zor dönemlerde bile cesurca barışı seslendiren, insan hakları savunucusu Tahir Elçi'nin katledilmesini kınıyorum  #TahirElci

Aytuğ Atıcı: Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'yi katledenleri ve kaostan beslenenleri lanetliyorum. Demokrasi ve özgürlük mücadelemizi büyütmeliyiz.

Şenal Sarıhan: Yıllar önce Gümüşhane Baro Başkanı Ali Günday'ı katleden zihniyet bugün Tahir Elçi'yi aramızdan aldı. Mücadele edenleri sindireceklerini zannedenler aldanıyorlar.

Mehmet Tüm: Tahir Elçi'ye sıkılan kurşun barışa ve kardeşliğimize sıkılmıştır. Bunu yapanlar açığa çıkarılmalıdır. Şehit polisimize Allahtan rahmet dilerim.

Mustafa Akaydın: Tahir Elçi'nin katledilmesi ülke barışına son ciddi saldırıdır. Hesabı kim verecek

Onursal Adıgüzel: Tahir Elçi, çatışma istemiyoruz dedikten hemen sonra katledildi. Barış diye haykırmanın karşılığı ölüm olmamalıydı. Acı bir tablo..

Elif Doğan Türkmen: Artık faili neçhul demeyin. Herşey ortada.

Mahmut Tanal: Barışı,hukukun üstünlüğünü,insan haklarını egemen kılmak için uğraşan Tahir Elçinin öldürülmesini lanetliyorum. Bu kurşun barışa sıkılmıştır.

Zeynep Altıok: Kameraların önünde, güpegündüz Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi öldürüldü. Ülkeyi 90'lara dönmekle tehdit edenler, 90'lardan da beter hale getirdiler. Hrant Dink'ten Tahir Elçi'ye değişen hiçbir şey yok ülkede. Alçakça cinayetler, karanlık bir gelecek...

Nurettin Demir: Bu açıkca bir suikasttır. Bu suikastin tum sorumluları açığa çıkarılmalıdır #TahirElçi

Hilmi Yarayıcı: Bir kez daha Barışa kurşun sıkıldı.Tahir Elçi katledildi.Halklarımızın başı sağ olsun.#TahirElci

Niyazi Nefi Kara: Tahir Elçi adli kontrol altında öldürüldü. Her faili meçhul cinayetin sorumlusu iktidardır. Beyaz toros tehdidi savuranlar hesap vermeli.

Eren Erdem: Güpegündüz 'basın açıklaması esnasında' Tahir Elçi vurularak öldürülüyor.. Gelinen nokta bu.. Tahir Elçi suikastı, ülkemizin barış ve demokrasisine yönelik bir katliamdır. Kardeşlik düsturu ile Elçi'ye Allah'tan rahmet diliyorum..

Tur Yıldız Biçer: Tutuklama ve öldürme arasında bir hukuktur #TahirElçi'yi öldüren.#TahirElçi "adli kontrol" şartlarında öldürülmüştür.

Serkan Topal: Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi öldürüldü. Tutuklanan iki gazeteci için açıklama yaparken katledildi.

Zeynel Emre: Diyarbakır baro başkanının öldürülmesi, diğerlerinde olduğu gibi,karanlık dehlizlerde umarım kaybolmaz..#TahirElci

Mehmet Bekaroğlu: Maalesef Tahir Elçi'nin öldürüldüğü haberi doğru; Eyvahhh...

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.