Header Ads

Erken Seçim 2015: Tüm ülkede sandıklar kapandı, oy sayımı sürüyor


26. Dönem milletvekilliği seçimlerinde, batı illerinde oy verme işlemi saat 17.00 itibariyle sona erdi.

Sabah saat 08.00’da vatandaşlar oy kullanmak için sandık başına gitti. Katılımın yüksek olduğu tahmin edilen seçimde, oy verme işlemi batı illerinde 17.00 ‘da sona erdi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da halk 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy kullanma işlemi sona erdi. Oy verme işleminin 07.00'de başlayıp 16.00'da sona erdiği bölge illerinde halkın yoğun bir şekilde sandığa gittiği görüldü.

Türkiye’nin doğusunda bulunan illerde batıdan bir saat önce olarak 07.00'de başladı. Batıya göre bir saatte erken olarak 16.00'da oy verme işlemi sona erdi. Oy kullanımının sona erdiği illerde sandıklar açılmaya başlandı.

Yüksek Seçim Kurulu(YSK) Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis ile bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında saat 07.00'da oy verme işlemenin yapılacağını açıklamıştı.

Bu iller dışında kalan yerlerde ise oy verme işlemi saat 08.00 - 17.00 saatleri arasında yapılacağı belirtilmişti.

Sabahın erken saatlerinde oy vermeye başlayan vatandaşların seçime yoğun ilgi gösterdi.

Yurt genelinde, zaman zaman oy kullanma işlemi sırasında yaşanan usulsüzlüklere dair bilgiler geldi. Seçim sonuçlarının açıklanması Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) izin verdiği saatten itibaren başlayacak. YSK, 7 Haziran seçimlerinde saat 19.00 olmadan sonuçların açıklanmasına izin vermişti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.