Header Ads

CHP, 6 kadın milletvekilini sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgelere gönderiyor

Meriç Tafolar/Milliyet

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Doğu ve Güneydoğu ilçe başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantı sonrası harekete geçti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK’da, Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke başkanlığında tamamı kadın milletvekillerinden oluşacak 6 kişilik bir heyetin sokağa çıkma yasaklarının ilan edildiği bölgelere gitmesi kararlaştırıldı.

Heyette İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Denizli Milletvekili Melike Basmacı ve Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu yer alacak.

Bölgedeki insani ihtiyaçları sivil toplum kuruluşlarına teslim edecek olan heyetin, süreçte örgütü eleştiren açıklamalar yapılan sivil toplum kuruluşlarıyla biraraya gelmesi benimsendi.

Toplantıda ayrıca, MYK üyeleri tarafından “Hendek ve tank arasına sıkışan siyaset anlayışını reddediyoruz. Vatandaşla teröristi ayırmayan güvenlik politikasının da bölge insanını savaşın tarafı olmaya zorlayan örgüt yaklaşımının da karşısındayız” tutumunda uzlaşıldı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.