Header Ads

Diyarbakır Sur'daki operasyonlar ve sokağa çıkma yasağı 20. gününde

İsmail Avcı/cha

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde 2 Aralık'tan beri devam sokağa çıkma yasağı ve ardından başlatılan operasyonlar devam ediyor. Operasyonların yoğunlaştığı bazı mahallelerden sabaha kadar silah sesleri duyuldu.

Diyarbakır'ın en merkezi yeri olan Sur'da şiddetli çatışmalar devam ediyor. İlçe dışındaki bölgede ikamet edenler silah sesleriyle yatıp kalkıyor.

2 Aralık'tan beri 6 mahalle ile tarihi ilçenin ortasındaki Gazi Caddesi'nde uygulanan sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan operasyonlar kapsamında dün geceden sabaha kadar yoğun silah sesleri yükseldi.

İki gün önce ilçeye giren çok sayıda tankın, PKK'lıların barikatlarını tahrip etmek için top atışı yaptığı belirtiliyor.

"ÇATIŞMALAR SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ OLMADIĞI MAHALLELERE DE SIÇRADI" 

Sur ilçesinde 2 Aralık'tan beri sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. İlçenin Cevatpaşa, Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Cemal Yılmaz mahalleleri ile Gazi Caddesi'ne kimsenin girip çıkmasını izin verilmiyor.

İlçenin diğer mahallelerinde ikamet edenler ise polis güvenlik noktasında üst aramasına tabi tutuluyor. Bu gece çatışmaların, sokağa çıkma yasağının olmadığı diğer mahallelere de sıçradığı ifade ediliyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.