Header Ads

Erzincan'daki tatbikatta polisler 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganı attı

DHA

Erzincan Emniyet Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen 'toplumsal müdahale tatbikatı'nda, polisler 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganı attı. Gösterici rolündeki polisler, gözaltına alınmak istenince yol kesti, ateş yaktı. Meslektaşları, polisleri dağıtmak için TOMA'yla müdahale etti.

Emniyet Müdürlüğü tarafından Kurutilek Köyü'ndeki Polis Atış Alanı’nda 15’i güvenlik 85’i çevik kuvvet şube müdürlüğü’ne bağlı toplam 100 polisin katılımı ile 'toplumsal müdahale tatbikatı düzenledi. İl Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin de izlediği tatbikatta ellerinde dövizler bulunan gösterici rolündeki polisler, 'Her yer Taksim, her yer direniş', 'Katil polis üniversiteden defol', 'Eğitim hakkı engellenemez', 'Direne direne kazanacağız' sloganları atarak yürüyüşe geçti.

Polisin uyarısına rağmen dağılmayan göstericiler, ateş yakarak yol kesti. Resmi görevli meslektaşlarına taş, havai fişek ve molotof kokteyl atan göstericilere çevik kuvvet polisi TOMA'lardan sıkılan tazyikli su ile karşılık verdi.

Polislerin müdahalesinden etkilen gösterici polislere sağlık ekipleri müdahale etti. Polisin polisle yaptığı tatbikat, gözaltına alınma ile son buldu.…

Tatbikatın ardından konuşan İnci, polislerini "zinde tutmak" için yılda iki kez tatbikat yaptıklarını söyledi. Erzincan’da şimdiye kadar üzücü herhangi bir toplumsal olay meydana gelmediğine dikkati çeken Doğan İnci, şöyle konuştu: "Yeni gelen arkadaşları eskilerle kaynaştırmak, zinde tutmak, kullandığımız araç- gereçlerin kontrolünün nasıl yapıldığını bilmeyen arkadaşlara göstermek istedik. Eksiklerimizi görmek, arkadaşlarımızın tecrübe edinmelerini sağlamak amacı ile tatbikatı gerçekleştirdik. Gerçeğinden farkı olmayan bir tatbikat izledik. Erzincan için böyle bir toplumsal olay beklemiyoruz. Ancak her zaman bunlara da hazırlıklı olmak gerekiyor."Tamamını oku: http://tr.sputniknews.com/yasam/20151211/1019609996/polis-taksim-direnis.html#ixzz3u0R851qv

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.