Header Ads

'Gollum' tartışmasına 'Frodo' Elijah Wood da katıldı: Benzetme nedeniyle hapis istenmesi korkunç

sputnik-twitter foto: mrkantor.com

Aydınlı doktor Bilgin Çiftçi'nin, Yüzüklerin Efendisi serisindeki Gollum ile Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştığı için Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanmasını değerlendiren Elijah Wood, yaşananları 'korkunç' olarak nitelendirdi.

Yüzüklerin Efendisi film serisindeki Frodo rolüne hayat veren oyuncu Elijah Wood, Aydın'da görevli aile hekimi Dr. Bilgin Çiftçi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile serinin unutulmaz karakterlerini karşılaştırdığı bir Facebook paylaşımı için 'hakaret' suçu ile yargılanması konusunda açıklama yaptı.

Elijah Wood, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Karakterler iyi ya da kötü, ne olursa olsun; Bilgin Çiftçi'nin Erdoğan'ı Gollum ya da Smeagol'e benzetmesi nedeniyle hapis cezasıyla karşı karşıya kalması korkunç" dedi.Yüzüklerin Efendisi film serisinin yönetmeni Peter Jackson da daha önce film serisinin senaryo yazarları Fran Walsh ve Philippa Boyens ile yaptığı ortak açıklamada, Erdoğan'ın resmiyle karşılaştırılan karakterin Gollum değil Smeagol olduğu, dolayısıyla karşılaştırmanın 'hakaret' sayılamayacağını belirtmişti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.