Header Ads

İstanbul Art News Aralık sayısı bayilerde!

‪#‎istanbulartnews‬ Aralık ayı sayısı dolu dolu ekleriyle okunmayı bekliyor!

“Beni Sorarsan” adlı son şiir kitabının girişinde kaleme aldığı yazıda, Necatigil’den ilhamla ve büyük ustaya selamla, onun “çok çiğ çağ” isyanını biraz daha çığlığadönüştürerek “çok çok çiğ şimdi” demişti Gülten Akın. 4 Kasım’da hayata veda ederken bizi çok daha çiğ çağda bırakan Gülten Akın’ın ardından...
"Gülten Akın ağıtı" ‪#‎ianedebiyat‬'ta

George Orwell, “modern dünyanın köleleri”nden söz ederken onların neden böyle ölümüne çalıştırıldıklarına dair fikirlerini de paylaşır. Yoksulların böyle köle gibi çalıştırılmasının nedeni, “ayaktakımı korkusudur”, zenginlerin onlara daha çok özgürlük verilmesi halinde kendi özgürlüklerinden olacaklarına dair duydukları tehdittir.
"Karanlık dünyada ateş artığı aramak" ‪#‎ianedebiyat‬'ta. ‪#‎istanbulartnews‬

Sanat serüvenine yaklaşık bir yıl önce Elhamra Pasajı’nda başlayan Gaia Gallery, 2015 sezonunu “P A S S I O N (s) by Hayat” sergisiyle kapatıyor. 12 Aralık’a dek ziyaret edilebilecek sergi, Yves Hayat’ın çalışmalarıyla gözümüzün bir yerlerden ısırdığı reklam şifrelerini kurcalıyor. Detaylar ‪#‎istanbulartnews‬'de.

Görkem Ergün, The Empire Project’te yer alan “Eşik/Threshold” adlı sergisinde yarattığı atmosferle karanlık bir dünyadan yansımalar getiriyor izleyicinin karşısına ama bu düş dünyası aynı zamanda bakmaktan kendinizi alamadığınız bir estetikle yoğrulduğu için merakınızı da uyandırıyor. Detaylı yazı ‪#‎istanbulartnews‬'de.

15 yaşından itibaren Berlin, Münih, Paris ve Roma’da, dönemin tanınmış ressamlarının atölyelerinde çalışan, Türkiye’nin ilk kadın illüstratörlerinden, reklamcılık dünyasının öncülerinden Sabiha Rüştü Bozcalı’nın az bilinen, boşluklarla dolu hayatına ve üretimlerine dair izler, SALT Beyoğlu’nda açılan sergiyle merkeze alınıyor. 15 Aralık-14 Şubat tarihleri arasındaki sergiyle ilgili detaylar ‪#‎istanbulartnews‬'de.

Yıldız Sarayı kompleksinin Cumhurbaşkanlığı kullanımına tahsis edildiği bugünlerde, sarayın yaldızlı koltukları polemik konusu olsa da, bu önemli yapıların kimler tarafından tasarlanıp var edildiği ele alınmıyor. Bir sahafta ortaya çıkardığım, Yıldız kompleksinin önemli birimlerinden Şale Köşkü’ne ait dekorasyon çizimleri sayesinde, Osmanlı’nın unutulmuş bir aktörüne ışık tutabiliyoruz: Bedros Sirabyan. Kalebodur sponsorluğunda ‪#‎ianmimari‬'de. ‪#‎istanbulartnews‬

Gazeteye havale ile abone olmak için abone@istanbulartnews.com adresinden 
Abone Formu ve banka hesap bilgilerini isteyiniz. 

http://istanbulartnews.com/

https://www.facebook.com/IstanbulArtNews
https://twitter.com/istanbulartnews

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.